• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Eilat

D

Deleted member 13561

Guest
O bere israeliană foarte bună, Maccabi. Mai era una, Goldstar, dar nu prea mi-a plăcut.

GwYZys1.jpg

• Like
Reactions: 1 user

Marius Trandafir

Active Member
Asta e cea mai buna solutie, nu stii prin ce echipamente trece semnalul ala WiFi "liber". Asa, in reteaua mobila te asculta numai baietii oficiali.

Am avut probleme cu WiFi-ul liber din Israel. Imediat după conectare clientul de mail a încercat să facă sync, la maxim 5 minute am început să primesc spam (e.x. PayPal account hacked, mail-uri in idiș etc.)

• Like

etravel

Well-Known Member
@Marius Trandafir, exact de asta spuneam ca reteaua mobila e singura sigura. Evident, treaba asta nu e valabila doar in cazul Cellcom, ci peste tot in lume. WiFi-ul "liber" e sigur de utilizat doar impreuna cu un VPN dovedit de incredere. Probabil acel client de e-mail a facut sync in clar, nu criptat, sau a fost un atac MITM.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Nu se plătesc taxe dacă stai în Taba minim 3 zile. Eu așa știam.
Se platesc ,cu exceptia celor doua hoteluri de la granita ,fostul Hilton si Movenpick.
Post automatically merged:

Pun si eu o poza cu vederea din camera mea. Se vedeau de pe balcon patru tari:Israel ,Iordania,Arabia Saudita si ,bineinteles,Egipt.
Noi am fost in ianuarie 2018 si am putut sa facem si plaja si baie in mare.

Post automatically merged:

Last edited:
  • Like
Reactions: 2 users
D

Deleted member 13561

Guest
Vaporașul cu fundul de sticlă.

sIJ6RuI.jpg

• Like
Reactions: 4 users

alex

Well-Known Member
Premium Member
So beautiful!
De la Tel Aviv, tot zbor sau autocar??

• Like
D

Deleted member 13561

Guest
Am zburat direct de la București.

43cecdb71b8bbf9bf93cf17a906889a1.jpg

• Like
Reactions: 1 users
D

Deleted member 13561

Guest
Pozele următoare sunt făcute din interiorul observatorului. Geamurile nu sunt chiar ca acasă, însă vă puteți face o idee despre fauna locului.
K9uOI71.jpg

IUBMmU3.jpg

WLNzCPV.jpg

gupoA7v.jpg

• Like
Reactions: 5 users

alex

Well-Known Member
Premium Member
As fi preferat Craiova - Tel Aviv and ...!

Last edited:

iulius

Active Member
Eu am fost de la Tel Aviv la Eilat cu autocarul.
Tel Aviv - Ierusalim iar apoi Ierusalim - Eilat. Exista și direct și e foarte civilizat.
Exista și zboruri din Tel Aviv, din câte îmi amintesc, ieftine.

• Like
D

Deleted member 13561

Guest
Manta Beach, plaja unde oaspeții hotelului Isrotel Yam Suf aveau acces fără plată, șezlongurile fiind gratuite.
Nu prea e cine știe ce plajă, însă apa era foarte curată cu foarte mulți pești.
Kn6CKl5.jpg

• Like
Reactions: 1 users