Ellinair (EL/ELB)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
4,977
3,443
303
59
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
[IMG]
Operatorul grec Ellinair lanseaza ruta HER-OTP pe sezonul de vara, operata 1/7 în ziua de luni între 06.06. si 19.09 cu 733

EL 725 HER 11:30 - 13:20 OTP
EL 726 OTP 14:20 - 16:20 HER

Biletele sunt deja puse în vânzare pe site-ul lor dar si pe site-uri de profil, zborurile fiind listate si în GDS-uri.

Cel mai ieftin pret: 223,32€ return inclusiv 20 kg bagaj de cala la ei pe site, însa via momondo pe kiss&fly costa doar 138,-€ return cu toate taxele si bagaje incluse.

@bv01 ... ti s-a îndeplinit dorinta :D
 
  • 👍
Reactions: 1 users
:) Too late. Am fost deja acolo. Dar cine știe... Dacă mai e și anul viitor, cu plăcere. Creta e o insulă mare.

Edit: orarul e foarte bun.

Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
ly-ggc-ellinair-boeing-737-3q8_PlanespottersNet_659441.jpg


cam asa arata
 
:) Nu zic nimic.


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
via momondo pe kiss&fly

Apropo de kiss&fly. Știți pe careva care a făcut rezervări prin ei? Sunt de încredere?

Ma pune pe gânduri site-ul lor care pare tradus via Google Translate (econom clasa, șugar etc).


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
Eu personal înca nu am facut nici o rezervare prin ei.

Apartin de grupul care administreaza si portalele tickets.ru ... peforumurile de profil din Germania se pare ca sunt multi care au probleme cu plata la ei ... pare un pic straniu ca sa nu zic dubios ...

Dar preturi asemanatoare se gaseau si pe tripsta etc.

Apropo ... baietii de la aeronews: asta ar fi o stire potrivita pentru voi cu indicarea sursei ;)
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Tocmai de asta întreb. La un moment dat erau singurii care ofereau OTP - TCI / LPA - OTP, iar tariful era mult mai mic decât cel găsit prin ITA Software.


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
@dxb777 ... am vazut stirea pe aeronews ... dar ajunge sa dai ca sursa forumul, numele chiar nu trebuie :)

Mai ales ca zborurile sunt deja în vânzare si pe diferite site-uri.

Cui kiss&fly îi pare dubios, poate lua de pe tripsta.de sau vola.ro sau paravion.ro etc. etc. ... toate ofera bilete sub 200,-€ return
 
@dxb777 ... am vazut stirea pe aeronews ... dar ajunge sa dai ca sursa forumul, numele chiar nu trebuie :)

Mai ales ca zborurile sunt deja în vânzare si pe diferite site-uri.

Cui kiss&fly îi pare dubios, poate lua de pe tripsta.de sau vola.ro sau paravion.ro etc. etc. ... toate ofera bilete sub 200,-€ return

:) Am zis sa dau si user-ul (vezi discutia anterioara cu @cristi_avb, in care dorea sa-si vada si numele, nu doar forumul).
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Din 15 iunie, Ellinair, CLJ-SKG

dupa cum se poate vedea pe site-ul de rezervari al Mouzenidis Travel (grup de care apartine si Ellinair)

Flight ticket booking

la vara apar doua rute spre Romania:

- HER-OTP 1/7, luni, 12.06-25.09
- SKG-CLJ 1/7, joi, 15.06-28.09

Pentru ambele nu apare nici orarul si nici nu se pot face rezervari.

În schimb pe site-ul Mouzenidis se pot face rezervari de pachete pentru Creta de la Bucuresti.

Sa vedem daca aceste zboruri vor fi disponibile si în vânzare libera ...
 
Last edited:
Zborurile OTP-HER sunt introduse în CRS:

EL 725 HER 10:00 - 11:50 OTP
EL 726 OTP 12:50 - 14:50 HER

cu 733, în fiecare marti între 13.06-26.09
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Sâmbăta am găsit la 296€ rt pentru 4 persoane.

5cabab4731fa2663950eeab3eacb5c05.jpg

Sent from my mobile phone
 
@Gabriel B. îti corectez aici postarea de pe blog (ca tot de aici te-ai inspirat ;) )

- ruta nu este noua, a fost deschisa anul acesta (tot ca sezoniera, vezi si la Rute noi deschise în 2016 )
- ruta tocmai ca nu se opereaza în regim de charter, ci este o cursa regulata
- rezervarile tocmai de aceea se pot face pe orice site inclusiv pe site-ul Ellinair si inclusiv cu plecare de la HER sau oneway
- rezervari pentru ruta CLJ-SKG-CLJ se pot face doar pe site la Mouzenidis la pretul de 190,-€ si doar cu plecare de la CLJ (am si scris mai sus)

Asa a fost pâna acum 2 zile si pentru ruta HER-OTP-HER, deci s-ar putea sa vedem în curând si ruta de CLJ schimbându-si statutul de "charter" (în care este acuma) într-unul de "regulat" (adica disponibil în toate sistemele de rezervari si în ambele directii).

O alta noutate, daca tot vorbim aici:

din 17.06-23.09 (sâmbata) Ellinair va zbura si

SKG 15:50 - 17:00 OTP
OTP 18:00 - 19:00 SKG

tot cu RJ85 ca si cursa de CLJ si deocamdata si aceasta ruta are statutul de charter
 
  • 👍
Reactions: 1 users