Ellinair (EL/ELB)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
@Gabriel B. nici eu nu Stiu, dar se poate. Oricum, in acest caz, nu vor umple mai nimic extra din acest tip de booking cu aceste prețuri.
nici nu este nevoie ... cu preturi de 3-400,-€/persoana/sejur cu zbor, transfer si hotel inclus o sa vânda probabil destul ca sa opereze eficient zborul
 
  • 👍
Reactions: 1 users
cata lume stie ca ROT zboara la SKG?
Multa.
Despre ce marketing agresiv vorbesti tu!? :confused: Eu abia acum cateva luni am aflat ca exista o companie numita Ellinair.. asta da marketing agresiv. Permite-mi sa rephrase ceea ce ai spus - Cata lume stie ca Ellinair exista?

In plus, eu de foarte multe ori mi-am cumparat un bilet CLJ-OTP la Tarom cu €20 - exact cat ar fi costat si un bilet BMS. Deci, aici gresesti. Ok, ca imi cumpar deseori bilet la Business Class in loc sa zbor cu BMS, aceea este alta poveste!
 
"De foarte multe ori" e un alint. Asta in masura in care preturile Tarom la CLJ au scazut de cateva luni doar.
Ca iti cumperi bilete la Business Class e o optiune personala. Cumva ridicola pentru un zbor de 40 de minute.
Pot insa sa spun ca am zburat din octombrie incoace doar cu BMS la Bucuresti , mereu pret de 179 lei RT si nu am simtit nici un fel de disconfort.
De gustibus....
 
  • 👍
Reactions: 1 users
@CalinCLJ Nu înțelegi, dacă nu zbori biznis CLJ - OTP degeaba zbori.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 users
@ikarus , @Peter - repet aceeasi poveste : "la 1,95m, daca consideri confortabil locul la biz, inseamna ca undele psihotronice chiar exista"
 
@cristi_avb Scuze, eu nu imi amintesc sa fi spus vreodata ca locul Biz din ATR este comfortabil (cu exceptia pernei de la cap, lipita de perete din randul 1 :)). Te rog sa imi arati daca am spus asa ceva.. daca este cazul, imi cer scuze pentru aceasta aberatie.. locul din clasa Business este exact acelasi ca la Eco, doar ca daca stai in randul 1 si nu este asezat nimeni vis-a-vis de tine, ai de trei ori mai mult legroom.. in rest, nicio diferenta la ATR. Oricine stie asta :) din nou, imi cer scuze daca am spus vreodata ca scaunele Biz din ATR sunt comfortabile, desi am dubii ca as fi zis asa ceva vreodata. Daca ar fi fost vorba de Boeing la Tarom - acolo este o diferenta enorma!
[doublepost=1487790355,1487790170][/doublepost]
Nu înțelegi, dacă nu zbori biznis CLJ - OTP degeaba zbori.
Este cazul sa nu iti mai bati joc de mine. Fiecare calatoreste asa cum doreste sau asa cum poate. Nu am dreptate?
 
Nu își bate nimeni joc. Chill...


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Ellinair dubleaza frecventa pe OTP-SKG introducând o frecventa si în ziua de marti (13.06 - 26.09):

EL 225 SKG 18:05 - 19:30 OTP
EL 226 OTP 20:30 - 19:45 SKG

au fost ajustate si preturile în jos: OTP-SKG-OTP (164,-€ la ei pe site, 152,-€ pe alte site-uri)

Zborurile CLJ-SKG încep cu o saptamâna mai târziu (22.06)
 
  • 👍
Reactions: 1 user
a reaparut Ellinair din 15.06 din CLJ

au fost mai fost o data ajustate si preturile în jos: OTP-SKG-OTP (120,-€ la ei pe site, 113,-€ pe alte site-uri)
 
...
Asemenea zboruri eventual last-minute se vor gasi mai convenabile la turoperator.
...
:)

Departure: Bucharest - Thessaloniki 22-07-2017 18:15 - 19:45
Ellin Air EL 226 (OTP-SKG) Economy
Return: Thessaloniki - Bucharest 29-07-2017 15:50 - 17:15
Ellin Air EL 225 (SKG-OTP) Economy
100.00 €

pret bun cu taxe si bagaj inclus ...
 
Ia zi cât face OTP - HER, așa mai la început de Septembrie?


Sent from my fabulous iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Cat ar costa cu promoție la începutul lunii AUG un o/w OTP-SKG? Eu am luat la ROT cu €70 :)
 
Scump dom'le scump...


Sent from my fabulous iPhone 7 Plus using Tapatalk