Emirates (EK/UAE)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,310
2,895
903
Aotearoa
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
SwKtPE6.png


Au mai primit un A380 nou nout, doar second nu exista - inca.
Airbus A380 -861 98 A6-EDU Emirates delivery 24feb12 XFW-DXB ex F-WWAB

Bafta la pozat
 
Paint special, bafta la pozat:
Boeing 777 -31H 35598 1000 A6-EGO Emirates delivery 20mar12 PAE-DXB, 1000th 777 decals
 
Luni e zi de livrare:
Airbus A380 -861 101 A6-EDV Emirates for delivery 23apr12 XFW-DXB ex F-WWAG
 
EK va ateriza la BRU din 05SEP14. Sa ne asteptam si la o expansiune spre est? OTP are deocamdata Dubaiul bine acoperit.
 
Cand se vor decide sa intre pe OTP vor inlocui flydubai. Dar inca nu sunt volume suficiente.
 
Emirates si-a anulat comanda de 70 A350.. asa ca vor ramine cu 777 ca cel mai mic model.
 
Mediafax: O nouă companie aeriană în România: Emirates va începe să opereze din acest an

Compania Emirates Airline, cu sediul în Dubai, a prospectat în ultimele luni piaţa românească, iar până la sfârşitul acestui an va începe să opereze zboruri între Bucureşti şi Dubai, au declarat agenţiei MEDIAFAX surse din turism.

Reprezentanţii Emirates s-au întâlnit în ultimele luni cu reprezentanţi ai mai multor agenţii de turism din România şi cu oficiali din conducerea aeroportului Otopeni, anunţându-şi intenţia de a opera zboruri între Bucureşti şi Dubai.

Sursa: http://www.mediafax.ro/economic/o-n...es-va-incepe-sa-opereze-din-acest-an-12774621
 
Intre a prospecta si a opera e diferenta mare. Problema e ca nu prea ar avea cu ce sa opereze -330?
 
Cred că totuşi 330 în două clase e mai de crezut: 27C şi 251Y - cu toate că LF mare pe C nu o să aibă nici în cazul ăsta, iar la Y depinde mult de traficul de conexiune, mai degrabă decât de cel direct, din punctul meu de vedere.
 
^^ Cu cea mai mica. Parerea mea ca vor avea probleme serioase de volum la inceput. Ca norocul ca au de unde sa investeasca si sa consolideze ruta in timp.
 
Chiar credem pe cuvant de la primul articol "sursele din turism"? Am anticipat oarecum din aprilie miscarea ^^ , dar nu ma asteptam (si inca nu ma astept) sa fie anul asta.
 
Probabil va coincide cu iesirea Fly Dubai, ca doar nu se vor canibaliza intre ei. Oricum daca intra Emirates se intrezare si scoaterea definitiva a Tarom de pe ruta.
 
Sa vedem cu ce preturi vin. Un lucru e clar, daca vor sa scoata Tarom de pe ruta, o vor face printr-o pocnire de degete.