Emisuni si filme care urmeaza sa fie difuzate la TV

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
22:00, Joi (6 Septembrie), Discovery World
Avioane uimitoare - SR-71 Blackbird
Făcând parte din cea mai misterioasă şi mai performantă familie de aeronave, SR-71 Blackbird a stabilit patru recorduri mondiale. Aflaţi mai multe despre acest avion incredibil.
 
22:00, Joi (15 noiembrie), Discovery Channel
Tehnologii de siguranţă
Aeroportul din Marea Britanie
 
Azi la TV:
18:55 Discovery World
Maşinării masive - Avioane cargo
----
Chris Barrie are o confruntare personală, de la mică distanţă, cu masiva aeronavă care transportă cantităţi uriaşe de marfă dintr-o parte a lumii în alta.
 
Black Box pe N24 la 23.15 ora Germaniei, duminica 27 ianuarie 2013.
 
Superflugzeuge, A380 pe DMAX la ora 00.15-01.10 29 ianuarie 2013
 
Chiar vazusem reclama pe digi. Mersi de postare.
 
Aeroportul International Dubai - Vineri, 13.09.2013 - Nat. Geo. Ch.

Cum spune si titlul, Vineri 13 septembrie, de la ora 22:00, pe National Geographic Channel, este difuzat primul episod din dintr-o serie banuiesc, despre Aeroportul International Dubai. Acest documentar figureaza in grila lor TV dar nu exista mai multe informatii si eu deduc ca este o serie deoarece in grila este scris: "Aeroportul Internațional Dubai:Episodul 1"

http://natgeotv.com/ro/grila-tv/saptamanal
 
In curand pe natgeo.

be703ebeae8f193a1.jpg
 
Tari baietii de la NatGeo. S-au axat pe subiecte fierbinti :)
Iar ne batem pe telecomanda prin casa si ajung sa descarc episoadele pentru vizualizare / revizualizare.
 
Azi la TV:
18:25 Discovery World
Curiosity - Avionul prăbuşit
----
O echipă internaţională de experţi va face să se prăbuşească un avion de pasageri -- un Boeing 727 în mărime naturală -- într-o zonă îndepărtată din deşert, undeva în apropierea graniţei dintre SUA şi Mexic.
----
Alerta apare si pe calendarul nostru, momentan accesibil si aici -> http://forum.fly-ra.com/pages/calendar/
Pentru alerte SMS si mai, trebuie sa va "abonati" la calendar.
 
Cred ca e redifuzare. Am vazut emisiunea cand iti puteai alege un loc anume in avion si sa vezi ce risc de supravietuire ai fi avut dupa crash. Au montat niste dummies in diferite parti ale avionului sa vada care parti ale avionului sunt cele mai (putin) afectate. E oricum f interesant. Pilotii au sarit cu parasuta, dupa care avionul a putut fi teleghidat de un avion care zbura paralel.
 
Buna ziua
Poate este "off topic" , dar nu stiu unde pot posta aceasta informatie.
In aceasta seara, la ora 20:10, TVR 2 prezinta povestea primei deturnari de aeronave din Romania (aeronava apartinea tarom).
Rog un moderator sa mute aceasta postare intr-un topic valid!
Thanks!!
 
  • 👍
Reactions: 1 users