flightradar24

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,310
2,895
903
Aotearoa
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Flightradar24 ne pregateste o surpriza pentru maine 16 februarie. Urmeaza sa fie lansata noua interfata.
Sunt curios ce imbunatatiri vor fi aduse.

The new FR24 web page will be presented on Thursday 16 February at 17:00 CET. Follow us on Facebook/Twitter to get the secret URL :)
 
Eroare sau call sign interesant?

lrbs.jpg
 
oare de ce ? poate nu ai descoperit ce chestii noi sunt pe cea noua ! da click pe un aeroport si o sa vezi toate cursele care intra si care ies in desfasurare, mai apoi ai sa vezi ca cu un click pe cursa respecticva ai sa vezi exact unde este in acel moment avionul, indiferent daca este pe plecare sau sosire :) mie mi se pare super buna treaba; acum la contrail poate ai nevoie de altceva ceea ce versiunea noua nu are ?
 
...arata bine si are cateva lucruri interesante ,in special ce vizeaza aeroporturile on time cu zborurile .....ai beton....
 
Fain, fain.
Emirates zici ca intra pe la BUKOV (a doua oara).
 
Un feature nou,Aircraft wiew beta.
Momentan singura silueta disponibila este B737,care face corectii de traiectorie demne de un Zlin ;D
Poate se va mai imbunatati interfata.


L.E. Dupa ce-am baut 2 beri,la a 3-a am urmarit o aterizare la Tokio si mi s-a parut interesant ::) ;D
 
Buna ziua
Incepand de ieri ,09.08.2012 , data.flight24 se prezinta cu o noua imagine, avand mai multe detalii despre zborul unei aeronave (include si o harta "LIVE" sau "PLAY-BACK" a traseului de zbor).
Am urmarit evolutia aeronavei YR KMA care a efectuat zborurile V3 2386, V3 537,V3 538 si astazi V3 2385. Din pacate nu pot sa postez "PRTSC" (YR KMA data.flight24).Eu il am in document WORD.
 
Zboruri de verificare a viitoarelor proceduri de sosire/plecare pentru aeroporturile Cluj, Targu Mures, Sibiu.


 
Eu sunt foarte curios ce va iesi. Este un ETA pentru finalizare?
 
"Zsolt" said:
Eu sunt foarte curios ce va iesi. Este un ETA pentru finalizare?


Deocamdata nu este batuta in cuie vreo data. Eu cred ca o sa iasa o treaba faina, astept sa-i dea drumul ...
 
A iesit din ture. Pana acum facea orbit, acum se pare ca incepe un hold.
Daca e cursa de Krasnodar, cred ca asteapta sa dispara TEMPO din METAR.
URKK 071200Z 16005MPS 9999 FEW013 SCT026CB BKN040 09/08 Q1009 TEMPO 2000 TSRA SCT005 BKN020CB RMK QFE753 SC060
 
"Zsolt" said:
Daca e cursa de Krasnodar, cred ca asteapta sa dispara TEMPO din METAR.
URKK 071200Z 16005MPS 9999 FEW013 SCT026CB BKN040 09/08 Q1009 TEMPO 2000 TSRA SCT005 BKN020CB RMK QFE753 SC060

Pe Krasnodar se opereaza normal, nu cred ca are motive sa mai astepte pe conditiile alea. Are el ceva misiune in zona ... ;)
 
Ai dreptate. Cine stie, poate spioneaza :)