Ghiceşte locaţia

• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Am cautat in Croatia, Grecia, Italia, dar nu gasesc nicio insula sa se potriveasca. E in Europa?
E buna intrebarea. Nu o sa-ti raspund, pentru ca e posibil sa-ti dai seama mai usor.
Hai sa incercam cu un indiciu mai pe ocolite: e un mic arhipelag, cunoscut de turisti, cea mai mare dintre insule e cea din plan apropiat, de vreo 3-4 km lungime.

Adalar e primul oras, in Turcia, in largul Istanbulului. Nu stiu cum se cheama arhipelagul.

LE: se cheama The prince islands, in Marea Marmara.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Last edited:
  • 👍
Reactions: 1 user
Adalar e primul oras, in Turcia, in largul Istanbulului. Nu stiu cum se cheama arhipelagul.

LE: se cheama The prince islands, in Marea Marmara.

Asa e. Insulele Printului. Recomand pentru cine are chef de o excursie de juma' de zi din Istanbul. In insula principala te poti deplasa usor in zona impadurita daca inchiriezi bicicleta sau mergi pe jos.
In imaginea asta am avut una dintre cele mai faine decolari din Turcia (cu Fly Pegasus), cu vizibilitate foarte buna mai departe spre Ataturk Airport.

@cocolino e randul tau

29911381334_21ac115e43_b.jpg

Last edited:
  • 👍
Reactions: 1 users
Sa incercam.
Nordul Italiei. E un oras mic si in departare se vad Alpii. Posibil chiar Matterhorn cu nori pe el. Daca e asa, o varianta ar fi undeva prin zona Paviei.

Nordul Italiei e corect, Pavia insa e un pic mai departe. Si nu e Mattherhorn.

• 👍
Hint: virful din nori este Monte Viso, cel care a inspirat sigla Paramount Pictures. E cu aer albastru pe acolo...;)

Last edited:
molfettajbuyw.jpg

Molfetta. Am inceput din Croatia, si am venit pe coasta. Speram sa nu fie pe undeva prin Spania, ca ajungeam maine acolo, cu google maps. ;)
https://goo.gl/qFytTA

• 👍
@Zsolt Asa e. Primul oras pe dreapta dupa decolarea din BRI.

Pai hai...sa vedem ce ascunzi prin arhiva, ca eu sunt mai sarac cu cadrele.

• 👍
Schimbam continentul si unghiul (coboram din avion).
Ajunge numirea parcului, sau daca vrea cineva sa intre in detalii, este bine venit.

zsoltquiz1rjjrj.jpg

Primul hint maine pe la amiaza, dupamasa.

LE
Link 1080. wallpaper daca vrea cineva
http://abload.de/img/zsoltquiz1_10800djjr.jpg

Last edited:
Greșit. Mă bag la somn. Verific mâine dimineața răspunsurile.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Hmmm, seamana foarte mult. Mai adaug o ultima varianta si ma retrag dupa : Badlands-Nationalpark-South-Dakota-USA