Hello Jets (H3/HLJ)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Disconnected

Well-Known Member
May 28, 2016
2,488
1,609
153
LRCK
Hello Jets a obținut AOC săptămâna trecută.

Are în AOC un B735 ex-BLA (YR-BAG)

Rada e unic asociat
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Hello Jets a avut nevoie de avion și pentru a satisface cerințele de certificare ca operator de transport aerian, dar și pentru a începe testarea noului concept..
„Conform acordului cu Hello Jets, aceasta companie va avea un model de business orientat pe distanțe lungi și, implicit, o flotă de aeronave și destinații total diferite de cele ale Blue Air”, ne-a mai declarat Oana Petrescu.

 
  • 👍
Reactions: 1 users
Sunt zvonuri și despre A330 în parteneriat cu Karpaten, dar cred că acum zvonurile ăstea sunt doar ideile unora și nu se bazează pe info concrete din și despre proiect.
 
Update: aici se mișcă lucruri interesante, cred că o să vedem ceva concret la începutul anului viitor.
 
Posibil livery al lui HLJ ,destul de indraznet.


Link gasit pe un grup al lui boardingpass pe FB :

 
  • 👍
Reactions: 2 users
BoardingPass, sustine, indrepattit sau nu, ca Oana Petrescu a preluat funcția de director general al companiei HelloJets .
Asteptam ceva miscari.
 
Reactions: 1 user
salut.

Am scos info respectivă din articol, Oana neagă informația, dar eu știu altceva.

Dar după treaba asta tind să cred că vor să nu se vadă că se mișcă HelloJets, însă în spate se lucrează intens și sigur în câteva săptămâni o să vedem mai multe...
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Adica vor opera intreg portofoliul de rute Blue Air, imediat dupa ce acestia vor fi declarat falimentul, care nu este departe inteleg.
 
  • 🤣
  • 👍
Reactions: 1 users
Hellojets preia cursele Air Connect, de exemplu si SBZ-JSI de mâine
 
  • 👍
Reactions: 2 users
E singurul, LZBOO a zburat pentru ei doar vineri și sâmbătă și apoi s-a întors la BOJ.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
hellojets a listat în GDS zboruri regulate pe ruta OTP-TSR din 3OCT22 cu B738 (169 locuri?!) de luni până vineri, însă nu pot fi rezervate.

Nu, nu sunt de poziționare dar au cod HLJ, pleacă de la OTP la 1700LT și revine de la TSR la OTP la 1830LT.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Avionul este cu 189 locuri.
Probabil sunt cursele care trebuiau să fie operate cu compania mare Blue Air, (cursele erau înainte in sistemul Blue Air, acum doar in luna decembrie mai sunt)
In decembrie apar ambele, probabil că nu s-au decis cu ce companie o să le opereze, bineînțeles asta dacă le vor și opera.
 
Văd că nu s-a scris pe aici, dar Tudor Zamfir Constantinescu e administrator al HelloJets..
 
  • 👍
Reactions: 1 user
S-a cam plimbat in ultimii ani.De la Blue Air la Animawings,la Air Connect și acum la Hello..