HiSky - Discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
@ben, a postat public în urmă cu câteva zile că a preluat funcția de CCO la HiSky (scuze, e CCO nu CFO)

Momentan toate ușile de acces la OTP pentru pax (plecări/sosiri) sunt colantate cu reclamă HiSky (inclusiv pe interior).
 
Last edited:
Reactions: 1 user
Numai ca, inainte sa plece de la Tarom s-a ingrijit de niste "ajustari", astfel incat un numar semnificativ de chartere contractate de Tarom sa ajunga la noul stapan.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Și despre Aerro Direkt care mai e conspirația?

Că și ei au luat o grămadă de chartere, unele le operează cu un avion de la Air Moldova.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Eu cred că TAROM a pierdut mai grabă charterele din cauză că nu are capacitatea de a le opera nu că ar fi fost sabotați. spre deosebire de S21, anul acesta sunt cu siguranță mai multe chartere, iar TAROM are -2 B733, cu care anul trecut a operat astfel de zboruri.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Eu cred că TAROM a pierdut mai grabă charterele din cauză că nu are capacitatea de a le opera nu că ar fi fost sabotați. spre deosebire de S21, anul acesta sunt cu siguranță mai multe chartere, iar TAROM are -2 B733, cu care anul trecut a operat astfel de zboruri.
Crezi e una, sa si fie, e cu totul si cu totul altceva. Din pacate, aeronava zboara ceva scurt, apoi sta degeaba. Nu zic care, ca deh, nu e voie. Anul trecut, in perioada asta charterele erau sus.
 
posibil să fie altceva, însă dacă din lipsă de capacitate TAROM nu a putut lua toate charterele tu ca și client nu te-ai fi dus cu toate în piață ca să cauți operator?

Când ai toate charterele într-un coș ai volum și poți negocia prețuri mai bune decât dacă le-ai împărți și ai negocia cu doi furnizori.
 
Abonamente pentru cele doua rute interne.
De fapt sunt pachete de 'n' calatorii RT la un pret cu discount.
Totusi, venerabilul nu a inventat nimic. A de fapt copiat un produs ROT existent de ani si ani, denumit Flight Pass, cu diferenta ca pass-urile ROT sunt disponibile si pentru calatorii externe. Din motive care imi scapa, produsul nu a fost marketat niciodata la adevarata valoare. Vad ca nici la Hi...
 
  • 👍
Reactions: 2 users
ROT nu e singura companie care vinde astfel de abonamente.. iar HiSky are reclame plătite pentru abonamente, și am văzut că sunt targetate să apară unui anumit tip de utilizatori din 3 orașe: București, Timișoara și Cluj Napoca
 
Din sezonul de iarna
,,cu siguranta OTP-KIV si alte 2 rute externe'' dl Caravan la ZF...inca se lucreaza la programul de iarna

De asemenea se uita spre alte 2 rute domestice, din intreabarea formulata de catre ZF ar fi IAS si OMR (bine nu era greu sa deducem care sunt cele 2 avand in vedere ordinea rutelor interne dupa trafic/bani: CLJ, TSR, IAR, OMR, SCV, etc.

Incarcare rute regulate in jur de 60-70% si pe chartere peste 90%

Caravan: ,,Cel mai probabil vom mari flota pentru a deservi o piata cu un potential foarte mare''

 
Last edited:
  • 👍
  • 🤣
Reactions: 3 users
Ro este tara in care fiecare vine sa manance si este pus la masa, omenit cum se cuvine. Gazda spala oalele si farfuriile
 
  • 👍
Reactions: 1 user