Impact Covid-19 in aviatie si turism

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Mda...


FCA4syg.png
 
Vezi, daca nu aveai optiunea flex, macar acum poti lua banii inapoi de pe bilet.
 
I-am luat, +20%. Nu trebuie flex.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Am avut de ales între
1. accept changes
2. refund to wizz account + 20%
3. full refund
 
  • 👍
Reactions: 1 user
In curand ar trebui sa plecam toata familia pe ruta OTP - AGP, cu BMS la dus si WZZ la intors. Datele sunt 19.03, respectiv 31.03.
Aveti idee daca pot obtine refund partial, reprogramare sau altceva, in caz ca nu mai mergem?
 
Cred că doar dacă anulează companiile zborurile. Altfel, nu văd cum.
 
Pai ce sloturi sa protejeze BMS? BCM si BGY?
Inteleg de ce BAW ar zbura astfel de zboruri...
 
Nu stiu la BMS, dar la WZZ daca nu anuleaza ei nu iti dau nimic. Adica poti anula dar taxa de anulare e de cele mai multe ori mai mare decat pretul biletului.
In curand ar trebui sa plecam toata familia pe ruta OTP - AGP, cu BMS la dus si WZZ la intors. Datele sunt 19.03, respectiv 31.03.
Aveti idee daca pot obtine refund partial, reprogramare sau altceva, in caz ca nu mai mergem?
 
Unele au început să informeze pasagerii că au la dispoziție o modificare gratuită a rezervării.
Altele au decis să nu limiteze numărul de modificări pentru rezervările din aceasta perioadă.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Măsură de neam prost. Ce fac americanii care ar trebui să se întoarcă? Dorm pe străzi sau cum?
 
Iau submarinul.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Pai turcii nu au. Cel putin oficial. Nici UK nu e in lista lui Trump. Deci pot zbura spre UK si de acolo spre SUA.