Inaugurare pista 07/25 Cluj - POZE

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Raduq

Active Member
Feb 18, 2012
375
36
43
Cluj Napoca - LRCL
Pe aceasta cale doresc sa le multumesc celor de la Aeroportul "Avram Iancu" Cluj, dar si celor care s-au ocupat de partea organizatorica. Vreau sa ii felicit si pe cei care ne-au oferit un spectacol de zile mari. Multumim!
ql5f.jpg


6t7j.jpg


7ts2.jpg


ycmw.jpg


7uqn.jpg


qg00.jpg


93n6.jpg


9gs8.jpg


76d4.jpg


to be continued.
 
Aeroportul, nu pista.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
 
Raduq - Multumim pentru poze, foarte faine si inedite cadrele.

Incep si eu cu una din timpul zborului inaugural la verticala CLJ - Tarom, Airbus A318-111, YR-ASA (cn 2931)

 
La ce "tunuri" aveti, eu nu voi putea sa concurez cu voi ever!!Cred ca la ce "sculicica am" , ma prezint onorabil! ;D ;D ;D ;D ;D
 
:) Esti Foarte Amabil! Merci de incurajare!
O intrebare: De aproabe, cu iluminare de noapte cu coolpix L120 pot fotografia o aeronava de la gardul CRA. Distanta cam 400 500 m! . Multumesc frumos!!
 
@Alex - pentru poze de noapte , exista niste conditii minime care trebuiesc indeplinite:

-avionul sa stea pe loc
-distanta sa nu fie foarte mare( 400-500 m mi se pare cam mult)
-aparatul trebuie fixat pe un trepied
-timpul de expunere sa fie de minim 10 sec sau mai lung

Sfatul meu este sa incerci prima data acasa si dupa la aeroport.
 
"alex" said:
:) Esti Foarte Amabil! Merci de incurajare!
O intrebare: De aproabe, cu iluminare de noapte cu coolpix L120 pot fotografia o aeronava de la gardul CRA. Distanta cam 400 500 m! . Multumesc frumos!!
Nu sunt 400-500m de la gard pana la locul din dreapta unde parcheaza de regula cei de la Carpatair daca la asta te referi, nu sunt nici 150 m .Gandeste-te ca toata calea de rulare de la apron la pista are din ce stiu eu 315m .Defapt cred ca ai vazut postate pozele mele facute pe timp de seara de la gard de unde zici tu. Eu am fixat aparatul in varful gardului pe post de trepied :) Scuzati off topic-ul ;) Baieti va urez bafta la pozat acolo la CLJ , va admir pozele, felicitari pentru reusita .
 
Water cannon salute at the opening and the first landing on the new runway 07/25 at Avram Iancu International Airport Cluj-Napoca



La verticala LRCL din YR-ASA

 
  • 👍
Reactions: 1 users
Ministry of Internal Affairs - Romania, Mil Mi-17 Hip, 107 (cn 107M01) - 26.10.2013



RWY 25 finish from Airbus A318 , Tarom, YR-ASA on 26.10.2013

 
  • 👍
Reactions: 1 users