Dan Air - Discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Este o companie aparuta in 2017. Administratorul si fondatorul este un ex-pilot de la Jetran Air, Dan Iuhas.
Pana la aceasta data inca nu au inceput operarea. Nu au echipa inca si nici avion.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
In primul rând dacă mai exista thread cu aceasta companie, rog sa se închidă acesta și cu scuzele de rigoare sa îmi mute un moderator la locul potrivit postarea. (Am căutat pe forum și nu am găsit nimic)

In al doilea rând, conform articolului ce vi-l voi arăta această companie aeriană românească înființata la finele anului 2017 va începe operațiunile și cauta cabin crew.

Just Us Air, a new Romanian airline - World-class NG Cabin Crew

Știe cineva mai multe?
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Cred ca intra automat in top 10 cele mai stupide denumiri de companii aeriene. My two cents...
Cine naiba o fi avut ideea asta de doi bani si, mai ales, cum naiba au aprobat actionarii un astfel de nume?
 
Tinand cont ca vor folosi initial un A318, care sunt destul de putine si ,in afara de cateva configurate VIP, doar cateva companii le poseda: Air France,Frontier,Avianca si ...Tarom sunt curios care va fi furnizorul .
Banuiesc ca nu ROT si nici Avianca pentru ca asteapta ulterior (cred ca prin aceeasi filiera) un 321. Care aceste companii nu poseda.
Ar ramane Air France si Frontier.
 
P4-YAS has become YR-ARS - any ideas??? A320 seen at Birmingham EGBB/BHX din Anglia.
FB Alex Fenion

Ma rog ,este A319 Air Astana 10 ani.

Stie cineva unde se va duce ?
Parca era o companie noua romaneasca care va folosi A ,nu-mi amintesc acum numele ( nu East Star).
 
just us aero...
Post automatically merged:

puteau să-i pună reg YR-JUA...
 
  • 👍
Reactions: 1 user
se pare că în spatele Just Us e tot aceeași gașcă de la Fly365, Fly Level, whatever, whatever... și probabil vor merge la contract în Kosovo
 
  • 👍
Reactions: 1 user
editat titlul discutiei din ARS in URS.
 
Just Us Air is delighted to announce that it has successfully secured its Air Operator Certificate (AOC) from the Romanian Civil Aeronautical Authority...

A second aircraft – an Airbus A321 in 220Y configuration – will be added to the AOC at the end of April 2018.
Just Us Air will be working in close partnership with UK-based Chapman Freeborn Airchartering who will provide the airline with commercial and operational support.
Dan Iuhas, CEO of Just Us Air, said: "We are delighted to have been awarded our AOC and look forward to the next chapter in our journey. With our team’s vast experience in airline operations and the professionalism and global reach of Chapman Freeborn, we feel we are ideally placed to offer a high quality product and service to the market at a time of short supply.”

aviationpros.com

1. Boldarile imi apartin.

2. Am unit trei threaduri separate (2 buc Just Us Air + YR-URS) in acest thread.
 
  • 👍
Reactions: 1 users