• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

lagrange

Well-Known Member
Feb 5, 2019
319
521
93
35
Romania
Just Us Air va opera astăzi un zbor charter intre Suceava și Hanovra având ca obiect transportul unor muncitori romani la cules de sparanghel în Germania.

• 👍
Reactions: 1 users

Dorin

Well-Known Member
Feb 26, 2016
566
374
63
34
Poienarii Burchii
Pare mai degrabă o știre de umor sau de TNR.
Probabil vor planta sparanghelul la cel puțin un metru distanță și vor face unul dintre rarele selfie-uri cu un avion Just Us Air.
Însă, toată ziua pe plantație vor uita de multe probleme și de știrile astea năucitoare. Așa cum uit eu când ies în grădină.

• 👍
Reactions: 3 users
D

Deleted member 13561

Guest
Nici charterele nu mai sunt ce-au fost. 😂😂

• 🤣

Thomas

Moderator
Staff member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
4,154
2,332
303
55
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
se fac mai multe chartere de outgoing din România catre Germania în zilele astea, posibil sa fie din aceeasi categorie: azi de exemplu de la CLJ Corendon -> NUE si Enter Air -> FKB.

Dar poate sunt si zboruri de repatriere pentru personal de la companii mai mari gen Bosch, nu stiu

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,181
2,708
903
41
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile

Si in acest an se bazeaza pe romani, insa mai putini. Se pare ca au fost de mare ajutor in anii precedenti.

Thomas

Moderator
Staff member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
4,154
2,332
303
55
Göttingen/Germania
sigur ca da ...

Si Copenhagen Air Service opereaza azi cu CR2 IAS-HAJ, sigur pentru muncitori la sparanghel, zona aceea este cea mai mare zona

Dealtfel am si gasit un articol unde ministrul german de agricultura Julia Klöckner vorbeste de demersuri de a organiza zboruri charter speciale din România în acest sens si de a obtine aprobarile necesare
Post automatically merged:

• 👍
Reactions: 1 user
D

Deleted member 13561

Guest
Scuze de întrebare, dar în Germania nu există oameni?

Thomas

Moderator
Staff member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
4,154
2,332
303
55
Göttingen/Germania
@tavi nu prea exista care sunt dispusi sa lucreze în agicultura, munca la sparanghel este destul de grea:

• 👍

alexxy

Well-Known Member
Dec 8, 2013
1,097
534
113
Eu nu mi-am dat seama ca sparanghelul este atat de popular in Germania...

• 👍