Dan Air - Discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Se pare ca de fapt este altul avionul,skyliner si planespotters au corectat:

Airbus A320​
-232​
2496**​
YR-DSI​
Just Us Air​
seen regd & with titl 17mar19 at LFBF​
ex OE-IHB​
 
Se pare ca le-au schimbat in ultimul moment.
 
Airbus A320​
-232​
2496**​
YR-DSI​
Just Us Air​
seen regd & with titl 17mar19 at LFBF​
ex OE-IHB​

Posibil sa fie o eroare pe undeva, pentru ca OE-IHB nu este A320, ci un Embraer 190 de la Niki.
 
2496 a fost OE-IHB, ca si A320.
2019-03-2021_53_44-wiwukhu.png


Istoricul (ex) Embraerului lui Niki este acesta:
2019-03-2021_56_28-wi87k22.png
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Astazi ajunge la CRA ,acum fiind pe drum.

Airbus A320​
-232​
2496​
YR-DSI​
Just Us Air​
delivery 29mar19 LFBF-CRA​
ex OE-IH​
 
  • 👍
Reactions: 1 users
In AOC este trecut doar sediul social: București, Sector 1, Str. Gârlei nr. 190 A, etaj 2 .
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Just Us Air va opera în wetlease pentru TUIFly (înlocuind 2 MAX-uri ce trebuiau sa intre în serviciu).

YR-DSI va fi bazat la STR
YR-NTS va fi bazat la DUS
 
  • 👍
Reactions: 6 users
Uite cine se gandeste la long haul:
„Acum operăm doar ACMI dar nu este exclus ca pe viitor să operăm și zboruri regulate, pe distanțe mari. Este o hotărâre ce trebuie analizată foarte bine,” ne-a declarat Silvia Cristea, director comercial la Just Us Air...

YR-NTS, a zburat vineri după-amiază de la Craiova către Dusseldorf și ulterior este programat să opereze primele zboruri către Palma de Mallorca și Gran Canaria. De asemenea, Airbusul A320 (YR-DSI) care s-a alăturat flotei recent va zbura și el în această vară pentru același operator, însă de pe aeroportul din Stuttgart.

Pe lângă acestea, al patrulea avion care va intra în flota companiei în această toamnă va fi un Airbus A320.
Ma intreb de ce in toamna ,cand posibilitatea de ACMI este mai redusa, pentru ca long haul nu faci cu A320.
 
Se pare ca si pentru YR-URS (A319) au gasit chirias, astazi zburand de la Craiova la Kassel, cu numar de zbor al Sundair (SDR/SR) ,firma germana de leisure / charter, care a primit AOC acum doi ani.
 
Planuri sunt mari la băjeți, din căte se aude. Acum depinde dacă au papel. Și dacă au, cine e în spatele lor. Ceva ruși? Arabi? Chinezi?
 
YR-URS si YR-DSI si-au încheiat contractele si s-au întorsla CRA, YR-NTS nu stiu pe unde este.

Aprobarea pentru US se pare ca au primit-o între timp ... sa vedem ...
 
YR NTS a venit la Craiova , de la Dusseldorf, pe 28.10.2019, zborul JOC518P. A aterizat la ora 16:34, local time, RWY27.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Eu cred ca inca nu e prea tarziu sa-si schimbe numele ,total neinspirat in opinia mea.

Am vrut sa-i caut pe Facebook ,am dat de doua grupuri ,dar nu cred ca sunt ei:
Primul grup:
JUST US is a group of friends who are committed to providing support to each other and to the LGBT community at large.
Celalat grup:
This group welcomes all who do NOT identify as men (i.e., cis women, trans women, non-binary, afab, genderqueer, etc.) and who are interested in meeting other women online and offline.

Chiar toate celelate nume erau date?

PS: Si logo-ul mi se pare ciudat
 
  • 🤣
  • 👍
  • 🌟
Reactions: 6 users
Atunci ii veneau ideile ;)
 
  • 🤣
Reactions: 1 users