Lanzarote & Fuerteventura - Toamna

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
D

Deleted member 13561

Guest
Un mic jurnal foto despre doua dintre cele mai frumoase insule din Macaronzia. :)
Planul initial era sa vizitez doar Fuerteventura, insa Wizz s-a gandit sa reprogrameze BUD - FUE de Duminca si sa-l puna Joia. Total aiurea, asa ca am ales sa vizitez doua insule si sa prelungesc sejurul la 14 zile.
Anul acesta traseul a fost OTP - BGY - ACE - FUE - AGP - OTP. Initial a fost OTP - BUD - FUE - TFS - OTP.

06:10 - 07:35 OTP - BGY Wizz Air
13:15 - 16:40 BGY - ACE Ryanair
10:00 - 10:25 ACE - FUE Fred Olsen Express
08:30 - 11:30 FUE - AGP Vueling
18:55 - 23:50 AGP - OTP Wizz Air

2yIK5P3.jpg

rQZ5vQ0.jpg

aHsJFtr.jpg

imI51iF.jpg
 
  • 👍
Reactions: 6 users
ai si alte destinatii in portofoliu? de cand am ajuns pe forumul acesta doar despre insulele astea scrii... doar intreb
 
Depind de anotimp si de vacantele elevilor. Iar in UE toamna, nu stiu de nicio destinatie care sa fie mai accesibila decat Insulele Canare pentru beach holiday.
 
Ms @alexxy , e pe lista pentru anul viitor. Dar am totusi indoieli ca ar fi OK pentru Noiembrie.
Ati fost careva?
 
Anul asta de ex s-a putut face baie pana la sfarsitul lui octombrie, anul trecut putin dupa mijlocul lunii. Temperaturile exterioare sunt ok si acum ~25-28.

Pentru apa marii recomand zona Ayia Napa(cand vrei tu nu mai e nici nebunia din vara) - Protaras sau Paphos. Pentru explorat insula e ok si o cazare in Limassol sau Larnaca, fiind “in mijloc” si cu acces la autostrada, atat cea de “coasta” cat si cea spre Nicosia.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Day 3 / Part 2

La Graciosa vazuta de la Mirador del Rio:
0Sl4532.jpg


Inauntru este un mic bar cu priveliste. :)
mIPBf9z.jpg


Playa Mujeres:
kOIlCb0.jpg


Poze cu telefonul subacvatic:
ASYlXZD.jpg



NaE7Gq8.jpg



VHHtpNv.jpg



z1SMZer.jpg



Apusul cu Fuerteventura in fundal ;)
XJKMTLC.jpg
 
  • 👍
Reactions: 4 users
Day 4
Playa Honda & Cu bicicleta pe pietonalul de langa pista aeroportului :)

VNzINN2.jpg

tLzIg7H.jpg

VF4j2np.jpg

GVM6yOq.jpg

Emsjyks.jpg

giXfrXt.jpg

4a42Foy.jpg

DhMBzhH.jpg

2D2jUWF.jpg
 
  • 👍
Reactions: 4 users