• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,682
2,014
203
Brasov
Te rog să aduci argumente când arăți regulamentul. Unde este atac la persoană? Pârâcios mic.

• 👍
Reactions: 1 user

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,682
2,014
203
Brasov
Păi na, Crăciunul a trecut. Nu se vede? :)))

• 👍

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,973
2,446
153
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
*suntem :))))

...sa ma bag si eu. Hai craciun fericit (retro) si la multi ani (in avans)

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,973
2,446
153
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
40 fara o luna si cateva zile ;)
Eu ma adaptez mai usor, fiind mai mult afara (din tara).

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,973
2,446
153
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Dăm cu capu`

Dorin

Well-Known Member
Feb 26, 2016
524
320
63
34
Poienarii Burchii
@Disconnected, am o curiozitate.
De ce dai share cu postarea de pe blogul tău pentru o știre cum e cea prin care o companie anunță o rută?
Mi s-ar părea normal să fie un simplu mesaj cu anunțul de la Wizz și atât.
Și asta chiar dacă ai aflat tu înainte, pentru că ți-a ciripit nu știu cine.

Știi de ce zic asta? Pentru că nu e relevant să atragi publicul de aici pe blogul tău. Și nu crește deloc popularitatea prin acest tip de share.

Mi-ar plăcea mult să citesc un articol prezentat ca o analiză despre Wizz Air. Unul pentru un anumit public de aici de pe forum, care să ducă spre alt nivel jurnalismul ăsta. Sunt unele publicații internaționale care o fac și simt nevoia să fie și la noi.
Nu mă mulțumești că îmi arunci un link cu anunțul unei companii.

Ah, apropo. Devine penibil momentul de dupa share. Pentru că mai mulți membri simt ce am spus aici.
Hai să ne arăți ce poți cu adevărat! Dă-ne știri completate de analize și articole foarte bine documentate, studiate temeinic, nu un simplu copy/paste.

Last edited:
  • 👍
Reactions: 3 users

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,682
2,014
203
Brasov
@Dorin, nu sunt sigur că ai cui să te adresezi. De fapt ăsta e nivelul de blogăreală. Un asemenea nivel, încât mi s-a spus că link-ul pe care l-am pus către comunicatul oficial e... clickbait.
Mă rog, unii oameni uită că aici e un simplu forum.

oldblueeyes

Well-Known Member
Oct 15, 2012
4,295
1,016
113
FRA
Blogareala e la nivel de "eu am copiat primul". Nu e nimic rau in asta si ziaristii preiau 90% din continut standardizat de la agentiile de stiri. Diferenta e ca aia platesc pentru asta si trec sursa.

De fapt cam c asta se maninca blogareala - incapacitate proprie de a pleca de la un punct si de a ajunge la o concluzie. In schimb, multe chestii usoare gen impresii de calatorie, cum mi-a placut ceaiul de pe un zbor moca.

Nimeni nu cere rocket science, dar un Portal serios, chiar si sustinut de un singur om poate publica odata pe Luna un continut propriu de substanta.

• 👍
Reactions: 1 users

Dorin

Well-Known Member
Feb 26, 2016
524
320
63
34
Poienarii Burchii
@Disconnected și @dxb777, prin faptul că nu răspundeți la aceste mesaje sau prin bifarea cu 'old', nu faceți decât să nu vă pese de părerile altora.
Și nu sunt 2-3, după cum spuneam mai sus.

De ce ne dați articole de pe paginile voastre, când e o simplă știre?
Chiar aștept un răspuns civilizat, susținut, argumentat. Nu are nici o logică ce faceți voi, pentru că nu ne interesează paginile/blogurile voastre, evitând să ne furnizați conținut calitativ.

E foarte ok că prezentați la timp anumite știri, dar e de ajuns să scrieți un rând și să puneți sursa. Iar sursa nu e blogul vostru.

• 👍

Cumulus

Well-Known Member
Nov 21, 2017
481
497
63
LRCL
ei asa vor proceda in continuare, pe aceasta cale ar fi de incurajat ca unele surse ale lor sa posteze direct pe forum

User_13946

Guest
Feb 10, 2018
155
69
28
28
Bucharest
@Zsolt, multumesc mult pentru informare :) ! Am sesizat acum ca am primit o notificare, iar la ultumul raspuns de pe forum m-am conformat punctului 2.d . Iar legat de ceea ce am discutat pe pagina TAROM-Discutii, intentia mea a fost sa ofer doar un raspuns legat de acel zbor din KRK... Nu sunt deloc simpatizant al Veoricai si al ciumei rosii, dar sincer, politizarea unei discutii nu cred ca isi are rostul (este pozitia mea) pe o pagina de aviatie (asta cand nu e vorba de vreo discutie in care politicul isi baga nasul intr-o companie, atunci este altceva ).Va doresc tuturor numai bine :) !

• 👍

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,973
2,446
153
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
De acord. Scuze, m-a luat valu`

• 👍

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,395
1,753
153
Constanta
Eu asa imi sustin afirmatia de mai sus. La mine nu bate vintulin afirmatii si nu argumentez cu vinturi (asta ca sa ii dau ocazie lui @AIR06 cu pauza)..
Nu este un forum depre relatii interumane. .Ramai la entuziasmul in aviatie. Si incearca sa ramai politicos fata de colegi si sa scrii la nivelul anului 2019 cuvintele (vanturi nu vinturi,de exemplu).