• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

LOT Polish Airlines (LO/LOT)

Cristisor

Well-Known Member
Daca LOT si Turkish isi consolideaza relatia de business probabil ca Tarom isi va pierde orice importanta pentru Turkish.

oldblueeyes

Well-Known Member
Tarom nu a avut vreo importanta pentru Turkish. gindeste logic - piata de 2 ori mai mare, aceeasi alianta, acopera zona nordica unde SAS schioapata, fara probleme de investitii in flota samd.

Sa nu ne trezim in curind cu cite un E170 la Cluj , Timisoara, Iasi si Sibiu care sa faca feeding pentru Varsovia si Istabnul.

Cristisor

Well-Known Member
Pe linia oficiala, cel putin la nivel teoretic, Tarom si Turkish isi consolideaza cooperarea, insa va ramane de vazut ce va inseamna in final aceasta cooperare.

oldblueeyes

Well-Known Member
Nu neaparat in alianta gresita ci e prea slaba pentru alianta pe care o are.

Tarom a intrat tirziu, cind in jur locurile erau cam ocupate. In plus, nu a avut puterea sa isi construiasca un minipol spre Est.

• 👍
Reactions: 1 users

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Are cineva Idee cum merg rezervarile pe ruta CLJ-WAW?

• 👍
Reactions: 1 users

Peter

Well-Known Member
Din cate stiu, ambele curse au cam ~20 Pax deja.. nu stiu decat mai precis ca nu sunt deloc Pax la Business Class - nici la dus, nici la intors

• 👍
Reactions: 2 users

Peter

Well-Known Member
@ikarus sper sa nu se anuleze aceasta ruta din nou ;) dar 20 Pax nu va permite asa ceva.. Cred totuși ca vor mai fi câteva rezervări, căci mai este timp pana la lansare :)

oldblueeyes

Well-Known Member
depinde si ce fel de pax sunt...daca e feeding pentru long haul, s-ar putea ca ruta sa fie construita cu ceva rabdare; daca O&D...nu cred ca o vor contempla mult

• 👍
Reactions: 1 user

B738

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Cel mai probabil in 2 ianuarie si in 3 ianuarie o sa calatoresc si eu cu ei.Sper si eu sa nu anuleze din nou cursele.

Last edited:

Peter

Well-Known Member
@ikarus si eu era sa imi cumpăr un bilet OW CLJ-VIE via WAW cu LOT ca sa ii testez (nu am zburat niciodată cu ei), dar in final am ales Tarom.. Ca întotdeauna :).. Dar voi zbura si eu cu ei data viitoare ;) in cazul in care zbori cu ei, sa ne postezi un LF si eventual niște impresii :)

B738

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
@Peter,daca nu anuleaza cursa din 2 ian. 2016 spre WAW si 3 ian. 2016 inapoi la CLJ,sigur postez LF-ul si impresiile. :D

• 👍
Reactions: 1 user

Peter

Well-Known Member
@alex ar fi minunat sa se faca asa ceva si la Tarom.. Dar stiu ca Tarom deja a trecut de 2 Milioane Pax pe acest an, deci au trecut câteva ocazii deja, si nici nu as crede sa se organizeze un Flashmob anul viitor pentru a sărbători al 500,000 sau 1 Milion Pax :(