LOT Polish Airlines (LO/LOT)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Sa le arate cineva celor de la TAROM cum se face reclama

tumblr_nymrd07PPt1rm375oo1_1280.png
 
  • 👍
Reactions: 2 users
@ikarus si eu era sa imi cumpăr un bilet OW CLJ-VIE via WAW cu LOT ca sa ii testez (nu am zburat niciodată cu ei), dar in final am ales Tarom.. Ca întotdeauna :).. Dar voi zbura si eu cu ei data viitoare ;) in cazul in care zbori cu ei, sa ne postezi un LF si eventual niște impresii :)

Pai ai fi zburat cu un Q400 la Waw si E-Jet la Viena. Confortul in E-Jet nu se discuta, mai ales ca nu au densitate maxima. La bord primesti doar o napolitana si apa minerala sau plata, restul e pe bani.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Confortul in E-Jet nu se discuta, mai ales ca nu au densitate maxima. La bord primesti doar o napolitana si apa minerala sau plata, restul e pe bani.
Am zburat 2 sectoare ieri cu LOT si pot sa confirm cele de mai sus. Am ramas placut surprins de confortul E-Jet iar lipsa mancarii gratuite la bord e suplinita de preturi foarte mici (in aer dar si in aeroportul din Varsovia).
 
zborul de CLJ mai are ceva c/s cu parteneri din Star?
offtopic: exista vreo cursa LH la CLJ, TSR sau OTP care sa fie share-uita si de alti parteneri, gen Air Canada?
 
ma tot uitam la cursa de Varsovia.... Q400 ala sta cam multisor la CLJ in cursul zilei..mai stii.poate ne face LOT o surpriza si cu un alt zbor?
 
eu am vazut simbata 4 ore... sau e valabil doar pt sf de sapt?

mea culpa.. am combinat simbata cu miercurea si a iesit o mica varza....credeam ca se opereaza pe acelasi orar..
 
OTP 14:15 LO641 Warsaw (WAW) LOT E170 SP-LIA Diverted to SOF
 
Cursa de la CLJ pica..am incercat eu un booking azi pentru februarie si agentia mi-a spus ca varianta a picat..
 
Buna seara
Am incercat sa efectuez o rezervare, pe site-ul LOT, si se poate incepand cu 29 martie 2016. Deci:
CLJ_- WAW 111,80 euro( 29 martie 2016)
WAW - CLJ 107,13 euro(2 aprilie 2016)
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Un semn nu tocmai bun (decalarea) desi spre deosebire de alti ei chiar au investit in promovarea zborurilor din Cluj cu conexiune in Varsovia.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Un semn nu tocmai bun (decalarea) desi spre deosebire de alti ei chiar au investit in promovarea zborurilor din Cluj cu conexiune in Varsovia.

Da, si trebuie sa spun ca ma deceptioneaza LOT anulând (sau ma rog, decalând-o cu 3 luni deocmdata) cursa cu doar 4 saptamâni înaintea începerii operarii anuntate.

Închipuiti-va ce ar fi fost pe acest forum, daca Tarom sau Wizz Air (;) @bv01) ar fi facut asta ...
 
Mda, cam atat cu reclama aia buna din mesajul de mai sus. Deja a doua oara in 2 ani cand dau chix.