LOT Polish Airlines (LO/LOT)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Sunt prea multe variabile. In principiu, ambele destinatii le poti face ca business cu dimineata dus-sera intors. Asta e deja ceva valoare in sine.

Apoi depinde de ce a vindut compania intre timp - daca unii au 60% din avion deja plin cu paxi de transfer si ailaltii mai au 140 de scaune care nu ar trebui sa care aer, preturile sunt la extreme diferite.
 
Din toamna revin la LOT si cele doua E175 inchiriate guvernului, care va primi 3 bucati 737 de la Boeing - unul in configurare BBJ, doua in configurare aproape de serie. Asta pe linga 2 Gulfstreamuri, unul fiind deja in Varsovia.
 
Ei uite ca exista istoric o dragoste milenara.

Polonezii au avut in dinastia Jagiello 2 regi so o regina care au fost concomitent regi ai Poloniei Mari si ai Ungariei..cam pe la 1300.

Iar apoi in sec 16 Stefan Bathory, ungur si principe al TRansilvaniei a fost ales de szlachta ( de aici vine cuvntul in romana dar inseamna altceva) si rege al Poloniei. Nu intimplator Fundatia soros se numeste in Polonia Fundacja Batorego.
 
Last edited by a moderator:
Mie mi se pare o soluție bună și pentru OTP. La fel cum au și EK la Atena...
 
Malev a zburat la New York, pentru cā au avut feedere din toată Europa de est.
Dar LOT? De unde aduce pasagerii la Budapesta? Dacă este un zbor fără feedere, nu cred că merge.
 
Îți dai seama, dacă LOT visează la zboruri long-hau din BUD, fără tradiție sau rețea de feedere, chiar nu ar merge un JFK la ROT? :)

Mi-a atras atenția însă și că la conferința de presă de vineri se anunță venirea unor oficiali din Guvernul celor două țări. Deci e posibil să fie un fel de ajutor între țări, iar LOT poate nu are ce face cu atâtea Dreamlinere.
 
Deci e vorba de New York (4x weekly) si Chicago (2x weekly), LOT va avea un 788 bazat la BUD

Orarele sunt:

BUD - New York (nu vad precizat aeroportul) 1-4-5-7 11:55 - 15:40 si retur 18:45 - 08:50
BUD - Chicago (banuiesc ca ORD) -2---6- 11:35 - 14:50 si retur 16:35 - 08:55

Update:
Da, este vorba de JFK si ORD

Update2:
Biletele sunt deja la vanzare si sunt la niste preturi foarte bune
 
Last edited:
Orar

Budapest – Chicago O’Hare eff 05MAY18 2 weekly
LO031 BUD1135 – 1450ORD 788 26
LO032 ORD1635 – 0855+1BUD 788 26

Budapest – New York JFK eff 03MAY18 4 weekly
LO033 BUD1155 – 1540JFK 788 x236
LO034 JFK1815 – 0850+1BUD 788 x236
 
Dupa cum am mai spus-o, va rog citati din articole.
 
Pai e vorba de 4-5 zboruri, daca se cita ceva crezi ca mai dadea cineva click? Un titlu mai bun era "Nu o sa iti vina sa crezi unde vor fi primele destinatii cu 787-9 Dreamliner LOT Polish Airlines".
 
Doar un cuvânt: I N C R E D I B I L !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk