[CRA] Miscari

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,310
2,895
903
Aotearoa
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
mU2vVzu.png


Maine, pana la 1700LT trebuie sa vina un PC6 (D-FICA) de la Padova. Cred ca este o premiera pentru Craiova.

Daca cineva nu stie cum arata un PC6, sa stiti dupa ce sa va uitati.
D-FICA.jpg


Iar azi, pana la 1420LT trebuie sa ajunga YR-XXB.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Da, LT local time.
XXB pleaca de la Craiova si revine tot la Craiova. Posibil sa plece la pozat.
Fiind zboruri VFR, avioanele pot ateriza si mai devreme, insa ora din planul de zbor nu se poate depasi, doar cu schimbare/amendare de plan de zbor.
 
Pai logic ca aici este locul lui :) zboara mereu,XXA nu are camera montata dupa cum se vedea si in imaginile postate de mine acum ceva timp la hangar.
 
Atunci nu pleaca la pozat. Tu ai intrebat daca revine de la pozat, de aici am dedus ca are camere.
 
Atunci nu pleaca la pozat. Tu ai intrebat daca revine de la pozat, de aici am dedus ca are camere.
Pai am zis ca zboara mereu :) faceam referire la XXB ca de el era vorba,am pus virgula dupa care am zis ca XXA nu are camera montata,deci doar XXB pozeaza.
Cat despre Pilatusul nemtesc sau doar imatriculare nemteasca nu l-am vazut la aeroport dupa ora 17 cand am ajuns eu,posibil sa fi mers la baza de reparatii sau sa fi fost parcat pe alfa in capatul lui 09,pe platforma erau doar 2 elicoptere de la interne un MI-17 si un Eurocopter 135.
 
M-am pierdut in prea multe XX-uri.
La Craiova sunt in standby 2xEC35 (344/297) si 2xMI8 (730/GBP1001), din cauza conditiilor de pe Dunare.
 
Last edited by a moderator:
Da zsolt!. E comandament de situatii de urgenta la CRA, asa ca mi se pare normal! Din pacate nu le pot fotografia!!
Comandamentul este pentru toata zona de sud a Romaniei!
 
Probabil ca 2 erau plecate la monitorizare. La 20:30 cand am trecut eu pe platforma era EC35 297 alaturi de un MI cu palele ancorate care nu i-am vazut inmatricularea.
 
Last edited by a moderator:
Alex, eu ce am zis? Nu stiu de ce sari la mine cu semne de exclamare, etc.
Am zis ca sunt acolo datorita conditiilor de pe Dunare PUNCT.
 
sal
Nu sar la tine zsolt. Am un alt fel de tastatura si voi fi atent la punctuatie. :) Sorry. Mea culpa.
Asta seara, acum 30 min, am trecut pe langa CRA si am vazut MI 8 (230) si Eurocopter(...) Din pacate am avut decat telefonul mobil, la mine, si nu am o fotografie buna.
Cam asta este:
 
Last edited by a moderator:
Buna ziua
Ceva miscari azi pe CRA:
Un oaspete neasteptat : HB JRA


si un C510 Cessna 510 Citation Mustang de la Bucuresti la CRA si retur. Nu stiu daca de la OTP sau de la Baneasa!
 
Multa activitate generata de RoAF zilele astea, daca e sa ne luam dupa site-ul ROMATSA.
Daca ieri am avut C-130 si C-27J, azi ar trebui sa vina AN-30.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Muica, venire americanii!
B737 al USN, venit de la Rota, Spania, cel mai probabil pentru scutul de la Deveselu. reg 166695
 
14:16
 
  • 👍
Reactions: 1 user