Miting aerian - CLJ 2014

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Salutare la toata lumea,

M-am intors in tara. Lista o va intocmi Ovidiu Veres sau mai bine zis se va ocupa de ea.

Am rugamintea sa nu va certati, pentru ca nu are nci un rost si nici nu iasa nimic pozitiv din cearta asta.

Intr-adevar Rares m-a contactat cu mult inainte sa postati aici si datorita accesului meu liminat la net ( dupa cum spune Zsolt ) nu am reactionat atat de repede.

Azi am lamurit problemele cu Rares si cu Ovidiu Veres si va fi totul in regula.

Cine doreste dintre fotografi sa participe la eveniment cu acces special in zonele amenjate de aeroport ( inca nu se stiu exact) va rog sa va adresati cu incredere lui @Ovidiu Veres si sa va inscrieti pe formularul postat de @Zsolt pentru care ii multumesc.

Liviu Dnistran se ocupa pe Rospotters de lista pentru cei de acolo si la acest eveniment spotterii din cate am inteles vor putea alege sa stea unde doresc din cele 2 locuri.

La eveniment toti spotterii vor purta vesta reflectorizanta si vor avea asupra lor actul de identitate !

Eu, din pacate inca nu sunt sigur ca voi putea participa la eveniment, dar sper sa reusesc sa ajung .

Daca aveti alte nelamuriri sau probleme, va rog sa nu ezitati sa ma contactati.

Va doresc conditii meteo excelente pentru fotografii !
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Petru, de datat asta vor fi si cateva cerinte speciale din partea aeroportului care vor trebui onorate fara comentarii sau plangeri! Locurile vor fi comune pentru ambele "comunitati" si din nou nu se pune problema de discutii sau alte cerinte suplimentare(probabil lista o sa fie comuna)! Pentru terminal vor fi reguli stricte si imi rezerv "dreptul" ca impreuna cu Petru, Ovidiu si Liviu sa fac selectia (nu voi defavoriza pe nimeni, seriozitatea si inaltimea dar si instinctul de conservare vor fi printre criterii). Nu am resentimente fata de nimeni si voi proceda corect fata de toata lumea desi..... m-am cam saturat sa tot citesc acuze si povesti cu pesti si de doi lei.

P.S. Zsolt, inainte sa il provoci pe Octavian si sa tot rascolesti rahatul tin sa te informez ca discutiile astea "binevoitoare" pe care le tot agiti pe aici au dus la anumite intrebari din partea aeroportului! Asa ca ai onoarea sa iti vezi de treburile tale si sa nu tot agiti cacatul pentru ca aici la Cluj ne descurcam noi sa ne organizam si fara "ajutorul" tau, inca sunt dispus sa asigur legatura intre cele doua comunitati dar unica mea dorinta este ca tu sa nu te mai amesteci pentru ca nu prea iti fierbe oala si nici nu cunosti care ii situatia reala! De exemplu l-ai agitat pe Octavian, Octavian cu care eu am avut o discutie pe FB (inainte de a vedea mizeria de aici) discutie care urma sa fie definitivata Marti cand eu as fi fost in Cluj, se va definitiva prin intermediul lui Ovidiu fara probleme![DOUBLEPOST=1399311976][/DOUBLEPOST]L.E. Normal ca este o lume"libera" si nu pot sa iti ingradesc dreptul la libera exprimare, dar daca o faci te rog sa fie la subiect si in cunostinta de cauza!
 
Daca scriam eu pe rospotters cum ai scris tu aici, cu carne, cu urari, PTSD si alte zurgalai, de mult as fi fost banat, rastignit, etc. Ca si dincolo, si aici te las sa ai ultimul cuvant, nu am sa iti raspund, dar asta mai ales din respect pt Petru.
Petru, Ovidiu, Octavian si cine s-a mai inscris in formular, va rog sa ma iertati. Luati legatura cu cine doriti pentru a primi acces. Formularul va fi preluat de Ovidiu, si il va inmana el cuiva de la aeroport.
 
Tin sa multumesc celor ce se vor ocupa de demersurile pentru intrare si normal e ca pana la urma sa existe o lista comuna Fly-Ra & RoSpotters. Nu e bine ca sa facem publicitate negativa divergentelor dintre noi in fata aeroportului ci sa actionam ca o comunitate in care dialogul civilizat si respectul reciproc sa primeze. Eu am trei dorinte prima ar fi sa ne intalnim in numar cat mai mare datorita faptului ca mai nou avem tangente mai mult pe net iar pentru mine va fi o bucurie sa va revad fara exceptii , a doua ar fi sa avem vreme buna soare suficient iar o a treia ar fi una personala de a sta in acelasi loc ca si data trecuta, nu de alta dar acolo macar acolo o sa stau locului (a se intelege toleranta de maxim 10 de metri).
 
Daca scriam eu pe rospotters cum ai scris tu aici, cu carne, cu urari, PTSD si alte zurgalai, de mult as fi fost banat, rastignit, etc. Ca si dincolo, si aici te las sa ai ultimul cuvant, nu am sa iti raspund, dar asta mai ales din respect pt Petru.
Petru, Ovidiu, Octavian si cine s-a mai inscris in formular, va rog sa ma iertati. Luati legatura cu cine doriti pentru a primi acces. Formularul va fi preluat de Ovidiu, si il va inmana el cuiva de la aeroport.


Scriu asa cum sunt provocat sa scriu, cat despre banat.... ii exact acelasi lucru ca si Banatul (timisoara) nu ma impresioneaza si nici nu am nimic de pierdut, poti sa o faci oricand vrei, ai mai mult de pierdut decat de castigat in schimb eu...... sa fim seriosi..... Daca vrei respect trebuie sa oferi ceva pentru a il castiga si nu sa incerci subtilitati gen Timisoreana.... In seara asta am fost tras de urechi din cauza mizeriilor tale, si asta nu ii corect pentru ca eu scriu aici si fac ce fac din postura de emisar al pacii si al prieteniei si nu ca sa iti inghit tie toatee mizeriile si frustrarile legate de experientele tale cu rospotters si asta mai ales ca viata merge inainte si nicideccum nu se petrece in trecut! Vrei sa ma timisorezi, bafta multa, imi scazi factura la telefon..... Oricum datorita diarei tale verbale O SA FIE UN SINGUR LOC DE SPOTTING sau din ciclu` "gura bate curu"!

UPDATE: Datorita diarei verbale si a multor elucubratii dar si a atacurilor la persoana o sa fie organizat un singur loc de spotting in zona binecunoscuta! Voi incerca mai mult dar..... oricum nu stiu daca imi merita deoarece de aici am parte doar de insulte si amenintari!

P.S. Daca am ceva de spus pe rospotters in maniera asta exact asa o spun si poate chiar mai urat! Daca nu va convine...... eu am incercat sa fiu diplomat, din pacate unora le place sa fiu KKK!

@Circa Viorel OCTAVIAN exact despre asta ii vorba si conside absurd sa se amestece oricine si sa incerce sa faca reguli!
 
Dragii mei,

Va rog respectuos sa incheati orice polemica pe aceasta tema.
Eu consider ca ati lamurit tot ce era de lamurit intre voi.
Parerea mea este ca e cazul sa va opriti aici cu acuzele si explicatiile on-line din partea fiecaruia.

Veti merge la pozat conform conditiilor aeroportului, nu va incalca nimeni regulile si toti vor putea sa pozeze in liniste.

Eu unul deja astept fotografiile voastre cu nerabdare :)

Va doresc o noapte linistita.
 
UPDATE: Inscrierile se fac pana JOI la ora 12.00 (dupa ora asta.....), va rog sa va hotarati si sa ii comunicati lui Ovidiu datele necesare, dar retineti, accesul o sa fie DOAR in zona delimitata pentru spotteri!!!!!

Seara faina!

Fara nici o dorinta de a fi tendentios/nesimtit sau rau voitor va rog sa cititi aici: http://romanian-spotters.forumer.ro/t7661-miting-cluj-napoca-2014#140734 si sa incercati sa trimiteti ce solicita Liviu, este pentru NOI si nu doar pentru rospotters!
 
Déjà vu mare in topicul asta, ma simt ca pe rospottetrs in vremurile "bune" ale adminilor, cu asa ton.
Déjà vu mare si cu Cluju` asta care parca-i miezul din dodoasca....
 
  • 👍
Reactions: 1 users
De acord Dumitre, nu vad cum un asemenea limbaj de birjar face cinste aeroportului sau Clujului. Nu stiam ce ne lipsea si pe forumul acesta. Ar trebui postate niste citate pe pagina oficiala de facebook a aeroportului...dar ma rog, ce sa iti pierzi vremea cu asa ceva.

Zsolt, ignora pe cat posibil - se potriveste vechea zicala romaneasca "nicio fapta buna nu scapa nepedepsita".
 
Eu ma mir cum de o chestiune atat de simpla pare sa fie atat de complicata. E o lista pe care se inscrie lumea pana la un termen dat , cineva o va duce la aeroport si va vorbi acolo iar sambata ne vom prezenta cu aparatele foto , buletinele si vestele reflectorizante vom face poze si gata. Nu mi se pare deloc rocket science sau ceva ce merita dezbatut cu atata patima. Mai sunt 3 zile pe care eu le numar din minut in minut
 
In atentia tuturor celor si-au exprimat intentia de a fi prezenti la mitingul aerian de maine.
Lista este cea primita prin Rares de la Ovidiu.

Mai jos aveti informatiile suplimentare legate de intrare:

- Adunarea se va face maine 10 Mai la ora 8:00 AM LT in fata terminalului vechi al aeroportului.
- Neprezentarea la ora si locul indicat pana la ora 8:15 AM LT, duce la excluderea din grupul foto!
- Va atrag atentia ca intrarea in zona foto se face numai cu vesta reflectorizanta! lipsa vestei reflectorizante interzice accesul in zona!
- Va atrag atentia ca aveti nevoie de buletin la voi pentru a fi confirmati pe lista de reprezentantul aeroportului! neprezentarea unui act de identitate duce la interzicerea accesului in zona
- Accesul se va face in grup compact, insotiti de reprezentantul aeroportului
- Odata ajunsi in zona foto nu vom avea libertate de miscare, asa ca va rog sa aveti la voi apa, protectie solara, etc.
- In zona foto, se vor respecta indicatiile reprezentantului aeroportului, sau al liderilor de grup (Liviu Dnistran sau Rares Matei)
- Nerespectarea regulilor de siguranta duce la suspendarea dreptului de acces la zona foto prin Asociatia Transilvania Spotters la evenimentele viitoare
- Toti fotografii prezenti in zona foto, au obligatia de a transmite pana pe data de 12 Mai, ora 18:00, o selectie de 5-10 fotografii editate la dimensiuni de minim 1200px pe latura mare la adresa liviu [punct] dnistran [arond] gmail.com, pentru a fi transmise cu mentionarea autorului, aeroportului Cluj pentru uz propriu. Nerespectarea acestei conditii duce la ridicarea dreptului de acces la zona foto prin Asociatia Transilvania Spotters la evenimentele viitoare.
- Nerespectarea unei conduite adecvate in zona foto, duce la ridicarea dreptului de acces la zona foto prin Asociatia Transilvania Spotters la evenimentele viitoare.
- Prezenta la locul de intalnire semnifica acceptarea acestor termeni si conditii.

Eu voi fi maine dimineata acolo sa va astept. Va urez bafta la pozat si lumina buna!
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Pentru ca tot vad discutii si aud tot felul de povesti la Radio Sant International consider ca este necesara o completare sau mai bine zis o aducere aminte

ACCESUL PE BAZA LISTEI DEPUSE DE CATRE ASOCIATIA TRANSILVANIA SPOTTERS SE FACE DOAR IN ZONA DELIMITAT A IN APROPIERA CAII DE RULARE A. NU EXISTA NICI UN ALT LOC AMENAJAT SAU ALTE POSIBILITATI. Daca folositi alte liste este ok, noi, din cauza diferendelor, atat am putu sa obtinem altceva asa ca, in numele nostru va rog sa nu mai imprastiati zvonuri si sperante desarte, daca considerati oferta noastra ca fiind neconforma aveti oricand posibilitatea sa stati in zona dedicata publicului! Rugamintea mea este sa respectati intru totul conditiile impuse de catre colegul meu Liviu Dinistran (ore, poze, conduita), orice incalcare poate duce la excluderea definitiva din actiunile coordonate sau organizate de catre Asociatia Transilvania Spotters!

Pentru discutii suplimentare va stau la dispozitie pe email, aveti adresa mea in mesajul trimis de Liviu!

Rares Matei - Birjarul!
 
Apreciem oricum numarul incomensurabil de mare de multumescuri primite pentru "efortul" nostru! Intotdeauna apreciem sa primim niciunul...... dar vorbim despre vorbe de duh si birjari! Sper sa fie respectate macar conditiile impuse de aeroport......

P.S. asa nasoala cum era atitudinea pe Rospotters macar genera niste multumescuri pentru efort!
 
Daca sa ajuti pe cineva care nu ii in stare sa spuna un multumesc se numeste lauda atunci da, ma laud!

Copile, Pentru ca nu esti nici frate cu tata si nci nu ne tragem de bracinari ai onoarea sa itit vezi de treburile tale si sa nu o mai faci pe grozavul in speranta ca un sarut bine aplicat pe posteriorul lui Zsolt iti aduce niscaiva recompense! Te bagi ca musca`n lapte da habar nu ai despre ce ii vorba, cauti sa iesi in evidenta de parca ar fi concurs..... M-ai insultat de doua ori desi nu am avut treaba cu tine, Zsolt daca are nevoie de avocat isi alege unu cu experienta si asta pe langa faptul ca stie vorbi/scrie si fara ajutorul tau! In fine nu mai zic nimic..... oricum am constata ca este absurd sa astepti multumesc de la romani...... rumanului i se cuvine absolut totul si detine adevarul absolut!
 
Nu o sa intru intr-o polemica cu tine, dar iti spun 3 lucruri:
1 Nu are nici o legatura cu Zsolt, pur si simplu am fost deranjat ca cititor/membru al acestui forum de tonul si felul in care ai discutat aici, as fi chiar si eu curios sa aflu ce as obtine din acel "sarut bine aplicat" asa cum spui tu, dar ma indoiesc ca este ceva ce pot obtine.
2 Respectul se castiga, ori din cate am vazut eu aici si nu numai, nu ai facut decat sa te bati cu pumnul in piept cate ai facut tu pentru toti, nu pun eu la indoiala ce ai facut si ce nu, dar lasa-i pe altii sa te laude si sa aprecieze.
3 Atunci cand faci ceva benevol si pretinzi ca o faci pentru o comunitate nu trebuie neaparat sa astepti ceva in schimb sau sa bati obrazul, poate ca maine iti vei primi "multumescul" personal de la cei prezenti acolo, sau poate ca nu.
Cu asta am terminat ce avem de spus, by the way, daca voiam sa ies in evidenta cu ceva o faceam cu mult inainte, ca nu urmaresc forumul acesta de ieri de azi.

Distractie placuta maine si poze cat mai bune ;)
 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 1 users