Miting aerian - CRA 2014

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Martiene da am fost nu neg cu toate ca as putea sa-ti spun ca n-am fost si ti sa parut ca as fi fost eu acela atata timp cat nici nu ne cunoastem.Sa deduci pe cineva dintr-o poza vazuta pe net intr-o multime poti confunda foarte usor persoana dar se pare ca tu mi-ai studiat bine poza de la avatar :) . Oricum intentia mea era de anu merge dar nu am mai scapat de un prieten care a tinut mortis sa ma duc sa ma intalnesc cu el acolo,plus de asta am mers pentru ca imi fusese promisa si o solutie de curatat senzorul la aparat,asa ca n-am avut incotro decat sa ma duc.
Nu vroiam sa dau curs acestei "mizerii" de dinainte de alegeri in scopul de a atrage lumea la vot prin acest eveniment. Fac pariu ca azi daca nu erau alegeri nu se tinea acest "miting" . A fost facut cu cap in speranta ca lumea o sa aprecieze pe cei de la conducerea primariei sI a psd-ului in general si azi lumea sa mearga sa-i voteze ca si partid pentru showul slab oferit.
Oricum eu nu-l consider spectacol aviatic nici 50% .Ponta era si cu alte treburi prin zona tot in scop electoral daca ai vazut. Witze poate sa va confirme ca nu am vrut sa dau curs acestui mic spectacol.Apropo daca pe mine mai vazut pe sorin nu l-ai vazut ? el care zicea ca-i pare rau ca nu este in localitate dar cred ca a fost primu` pe acolo :)
 
Nu stiu cine este Sorin, dar pe tine te stiu. Am fost in acelasi autobuz si la dus, si la intors
clear.png
 
Alex de aici daca nu sti de Sorin. Pe mine de unde ? mi-ai studiat asa de mult in poza de la avatar ca sa ma retii asa bine ? :) Defapt eu am stat cu soferul in cabina nu in autobuz :p la intoarcere da ca nu era acelas,poate ai vazut pe altu de 2 ori si nu pe mine totus :)
 
Da, stiu ca ai stat in cabina. Dar cabina nu e tot in autobuz?
clear.png
Eu sunt tipul cu ochelari care n-a bagat pe nimeni in seama.
clear.png
 
Cataline, sper ca intentia ta nu e aceea sa denigrezi total munca depusa de toti pilotii, mecanicii si restul persoanelor implicate in desfasurarea evenimentului. Tu stii cate ore de antrenament au nevoie cei de pe Extra-uri? Si aviatia usoara in general?
Faptul ca se sincronizeaza cu eveniment politic, nu ar trebui catusi de putin sa te intereseze, din moment ce te cunosc pasionat de aviatie. Da, si la noi a fost Antonescu, cu huiduieli si scandal, dar eu si cei din preajma mea, colegi de forum (forumuri) am sarit pe Beechcraft-ul cu care venise Antonescu. Eram intr-un suflet pe ideea: hai, plecati cu tot cu sri-ul, pentru a poza ce ne intereseaza, aviatia.

Deci, in concluzie, zic, ar fi bine sa apreciem evolutiile tuturor prezenti la eveniment. Suntem pe un forum de avtiatie totusi.
 
Da, stiu ca ai stat in cabina. Dar cabina nu e tot in autobuz?
clear.png
Eu sunt tipul cu ochelari care n-a bagat pe nimeni in seama.
clear.png
Crede-ma ca eu nu stau cu ochii dupa lume pe strada sau indiferent unde,tu crezi ca bag de seama cine urca sau cine coboara prin autobuze ? :)
Scuze de off topic Radule :) dar asta este se mai creeaza si asta instantaneu. Iar legat de a ne cunoaste nu-s interesat :)
Ovidiu sa nu intelegi gresit ca eu contest munca si evolutia baietilor,doamne fereste,toata stima pentru ei. Eu ma refeream la evenimentul in sine cum a fost organizat de slab si ca,consistenta ma refer si plus ca vine pe tema unor alegeri,asta ma nemultumeste.Pentru baieti toata admiratia fie ei si planoristi.[DOUBLEPOST=1401033228,1401032318][/DOUBLEPOST]Inca ceva.Ba pe mine ma deranjaza ca astia se uita in spinarea noastra bazanduse pe diferite evenimente. Mi se pare corect sa organizezi ceva ca vrei sa oferi publicului din orasul tau dar nu sa faci ca vin alegeri si speri ca prin aceasta chestie speri ca cei din partidele de la conducerea primariilor sa primeasca si sa fie laudati pentru eveniment.Eu unu nu agreez astfel de evenimente fortate de diferite imprejurari.Inca odata sustin ca daca nu erau alegeri acest slab eveniment nici ca avea loc.Din pacate la noi in tara toate se leaga si se fac politic doar cand vor sa incerce sa ne "pacaleasca" pentru a obtine voturile.Gata eu ma retrag am fost destul de off topic. :)
 
Thanks GOD.
Ii multumim lui Andrei pentru poze.
 
Buna ziua
Am trecut si eu pe la Aeroport inainte de a pleca din CRA! Din pacate nu am putut sta pana la sfarsit. Am fost cu nepotul meu si cred ca nu am facut rau! Copilul a fost super incantat!
Dovada:
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Bestial capacul de motor, pe care scrie "doʇ".
 
Pai le-au pus ca tantalaii cu fundul in sus :p celalalt era dat jos :) . Eu sunt curios unde este tinut acest avion ca nu l-am vazut niciodata pe undeva.Era misto sa faca si ei niste bombe sau rachete in miniatura sa fi fost complet echipat daca avea si motoare si mitralierele alea puse pe el nu ?
 
Buna seara
Trei fotografii realizate in putinul timp cat am stat la miting:


Poll Positon :
YR EWH


YR 5201
 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 3 users