Nou operator

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Salutare oameni buni! Sunt nou pe forum dar va urmaresc de ceva timp discutiile! Ma scuzati daca sunt putin off topic dar am si eu o intrebare la voi... Am citit astazi pe diverse site-uri o stire cum ca Mohammad Murad - un om de afaceri din Romania, intentioneaza sa deschida o companie aeriana in Romania cu 4 avioane de tip Boeing 737 ce vor fi achizitionate pana la sfarsitul lui decembrie 2014. Unul deja se afla la Romaero. Ma gandeam daca stiti ceva despre compania asta sau daca nu este vorba chiar despre Fly Romania. Citisem si pe aici pe undeva ca cei de la Fly Romania alias Ten Airways vor sa isi achizitioneze si 737-uri pe viitor si de aceea le-am corelat in capul meu. Mersi
 
Bun venit, Ciprian !
Nu cred ca e Fly Romania. Om vedea zilele viitoare daca e ceva real cu libanezul. Daca intr-adevar exista deja un 733 in Romaero, ar trebui sa aflam repede ce si cum.
Putina rabdare !
 
De curand a venit un 734 de la Bacau, inmatriculare M-ABGN, jucandu-se putin la sosire (apropiere ILS cu ratare si apoi aterizare). E vopsit in culorile lui Sky Airlines
 
Imi place presa, iar. Citeste aici, sapa, scrie, si ne citeaza NU. As scrie ceva, dar risc o autosuspendare.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Nu cred ca e de aici luata informatia. A fost o stire Mediafax preluata ca atare de toata lumea.
 
Totusi cursa Medallion Air s-a efectuat cu un S20 închiriat de la Carpatair.

Trebuie sa aflam ceva în legatura cu aceasta companie a lui Murad.

Si da, si eu cred ca doar pachete atractive pot "tine" o cursa CLJ/TSR/IAS-CND
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Da , e ,aceeasi stire de ieri,aparuta copy-paste ,intr-o gramada de ziare.
Oricum Mediafax a facut stirea asta varza. Unde si cui Murad a facut acele declaratii? Intr-o conferinta de presa sau la o bere cu baietii ?
Daca e sa fie lansate zborurile in mai,cum se declara, ceea ce nu cred , ar insemna ca deja si-a angajat oameni ,atat pe comercial cat si operational . Sau si-o fi reorientat profesional cameristele in stewardese ?Iar pe marketing ,ce sa mai vorbesc ?! Ziceam de X5 ca sunt in urma fata de data lansarii ,dar astia ?
Si nu cred ca poti tine un avion numai cu zboruri interne de sezon pe CND ,apoi la ce pica pe chartere si, de abia la anul ,pe zboruri externe cand ai deja 4 aeronave.
 
Haideti va rog sa mutam aceasta discutie pe un singur thread . Ne-am intins pe trei : cel de Cluj ,pe CND si pe alte stiri ;)
LE : si pe flyRomania
 
Salutare oameni buni! Sunt nou pe forum dar va urmaresc de ceva timp discutiile! Ma scuzati daca sunt putin off topic dar am si eu o intrebare la voi... Am citit astazi pe diverse site-uri o stire cum ca Mohammad Murad - un om de afaceri din Romania, intentioneaza sa deschida o companie aeriana in Romania cu 4 avioane de tip Boeing 737 ce vor fi achizitionate pana la sfarsitul lui decembrie 2014. Unul deja se afla la Romaero. Ma gandeam daca stiti ceva despre compania asta sau daca nu este vorba chiar despre Fly Romania. Citisem si pe aici pe undeva ca cei de la Fly Romania alias Ten Airways vor sa isi achizitioneze si 737-uri pe viitor si de aceea le-am corelat in capul meu. Mersi

http://www.wall-street.ro/articol/T...-pentru-a-duce-la-mare-turistii-din-tara.html
 
Incerc sa le comasez.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Sa nu fie cumva vorba de astenia de primavara..... ca prea sunt ca ciupercile dupa ploaie!
 
E la moda acuma sa-ti faci companie aeriana

vreo 2 fatuci cu picior subtire pe post de "piar"
un strateg fost pe la tarom din cei care au contribuit la pierderile record din anii precedenti
una bucata 733 de 25 ani lease
casting pentru insotitoare de zbor - gasesti garla
et voila
 
  • 👍
Reactions: 2 users
azi a aterizat pe BBU Boeing 737-548 25737 LY-AYW
Oare are vreo legatura cu noua companie a lui murad, pt ca pe planespotters nu se stie nimic de operator.
1534292_440051182764346_346708079_n.jpg

Fotografie realizata de: Laurentiu Capatina
 
B737-548 SN 25737 / ln : 2232
Fost EI-CDF, First flight : 5.03.1992
Fost la AerLingus (1992-2005). Pulkovo (2005-2006) si Rossyia(2006-2013), Stored since 01.2013 (Aviaam Leasing).
Schema de vopsire este Rossyia de pe care s-au sters doar insemnele operatorului rus si s-a pus provizoriu inmatrucularea LY. Aurora.....nu stiu...
 
Last edited by a moderator:
la stirile protv a aparut Murad, cam 10 sec, in care spunea despre despre cele 3 curse regulate din IAS,TSR si CLJ spre CND ca vor incepe in Iunie-Iulie.