Oferte - colectie

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Super preturi! Am reusit sa gasesc combinatii din HAM in noiembrie intre 500 si 600. Din pacate pentru mine dureaza mult prea mult si nu sunt oneworld. Dar va veni o zi si cu codeshareuri de Qantas ... :)
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Wow... Just wow. Basic economy super promo.

E main cabin sale si la altii acum, StarAlliance au si ei zboruri directe FRA - SEA in aceleasi date cu 380 Euro.

Revenind la oneworld, lasand la o parte dezavantajele de a zbura basic economy in AA, pe ruta asta sunt 4 segmente de 20 TP (selling class O), 236 / 80 = 2.95 Eur/ TP ceea ce ar fi excelent pentru cineva care are nevoie de un mic salt la sfarsit de an.
La capitolul Avios, fara status se aduna vreo doar vreo 3000. Cu BAEC gold ar fi vreo 17000, asta e iar excelent la banii astia.

Una peste alta, super afacere pentru cine vrea sa vada zona Seattle in aceasta toamna, o poate face fara bagaj de cala si nu are pretentii la locul alocat de AA
 
@tavi, trebuie să reții doar 'miles, miles, miles'. E un cuvânt magic, care te poate duce spre stele. Glumesc, dar sunt multe trucuri prin care poți să scutești enorm. Îți spun din proprie experiență numai cu Qmiles de la Qatar. Că tot are zilele astea ofertă pentru 3 x Qmiles.
Aici pe forum sunt câțiva care sunt cu ochii pe mile și chiar se pricep excelent. Poate schimbăm mai des experiențe de genul, că se tot înmulțesc facilitățile.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
e mai ușor cu cashback de la Wizz, ești mai câștigat ;) nu merită să-ți bați capul cu mile și CPM-uri și alte nebunii, uneori e ușor să le aduni însă foarte greu să le valorifici :)
 
Nu pot sa zic ca stiu multe despre wizz cashback dar milele BA (avios) pe mine ma duc foarte departe. Ex: LHR - HAM eco in iulie 19 : 4950 avios si 23 euro taxe. Tinand cont ca la Fra - Sea de mai sus as incasa 17000 iti faci o idee de valoare. Ar mai fi multe exemple, poate ar fi bun un topic dedicat cheltuirii de mile
 
Stiu ca va place FR.
Iata o oferta de zbor, superba. Dus 6 Noi, intors pe 11.
Rezerari pe https://www.kayak.de/flights/SXF-PMI/2018-11-06/2018-11-10/2adults?sort=bestflight_a
2018-09-1221_58_48-sx43dlu.png
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Preturi foarte bune cu SAS catre USA, chiar si sub 300EUR, din Germania.
Pentru ardeleni e putin mai scump, dar mai de aproape, se poate zbura din Viena.
VIE - ORD (cu dedicatie pentru @TotalGruv ) de la ~330EUR.

Zboruri in Martie - Iunie, August - Noiembrie. In luna Iulie preturile nu coboara sub ~900EUR
 
  • 👍
Reactions: 1 user
data trecută am luat și eu un ARN-CPH-SFO-CPH-ARN (zbor la final de noiembrie 2018) cu 280EUR... am primit și 15k mile și 600EUR despăgubiri... a fost o afacere bună :)
 
  • 👍
Reactions: 1 users
MUC (sau DUS) - CUN si retur, de la 322EUR.
Zboruri cu Eurowings in Ianuarie - Martie.
Doar bagaj de mana inclus (8Kg), care ar trebui sa fie destul ;)
 
Cine mai vine pe la mine, ca @witze tocmai a plecat?
Preturi superbe intre ZRH si AKL cu Singapore Airlines, intre martie si decembrie.
Exemplu:

2019-02-2607_54_02-ch1bk3c.png


Iar daca suntem tot la oferte,
FRA - EZE

2019-02-2607_58_31-frb3kjy.png


HAM - EWR
2019-02-2608_02_10-ch9ej3p.png
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Bate la usa si vei afla ;)
In principiu sunt in EU la sfarsitul ui Mai, inceputul lui Iunie. In rest nu am planuri concrete (inca) de plecat/disparut perioade mai lungi de acasa.

LE
ca si informatie, aici in Sud, primavara poate fi foarte nasoala, si aici ma refer la vantul puternic.
Acum, vara zilele cu vant de ~30kmh sunt normale, insa primavara pot fi zile in sir cu vant de peste 50kmh. Daca mai si ploua, chestie care se intampla des, ploua pe orizontala :)
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Roger, multumesc pentru info! Pentru alte detalii si intrebari te voi contacta pe privat.
 
  • 👍
Reactions: 1 user