• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

alex

Well-Known Member
May 24, 2012
2,597
794
113
54
CRAIOVA
Distinsi si stimati colegi,

Desi nu este legat de aviatie, vin spre dumneavoastra cu o mare rugaminte:
Sunt NUMISMAT de la varsta de 10 ani si aceasta pasiune a ramas la fel de putenica in paralel cu AVIATIA.
In anul 2019, in prima sa jumatatate, Romania este la presedentia Consiliului Europei.
Cu aceasta ocazie, mi-am propus sa adaug colectiei ,mele, seturi de monetarie, UNC eurocoins set/2019 , de tipul:

In acest sens am achizitionat un clasor, cu tari a caror moneda este EURO, unde pot sa pun monede euro. Acestea sunt:
1.Belgia
2.Germania
3.Espania
4.Irlanda
5.Franta
6.Grecia
7.Italia
8.Luxemburg
9.Olanda
10Austria
11.Portugalia
12.Fnlanda

Deoarece nu pot acoperi toate aceste "destinatii", respectuos va adresez rugamintea, tuturor acelora care in aceasta vara pleaca in vacata, sa ma contactati, in privat,daca ma puteti ajuta sa intru in posesie a unor seturi, de monede, pentru detali privind achitarea setului si modului de transmitere a acestora.

In speranta intelegerii, din partea dumneavoastra a acestui "HOBY", va multumesc anticipat!

Cu deosebita stima si respect,
alex
CRAIOVA

PS
Pentru Espana , am rezolvat problema!!
Pretul este cuprins intre 7 si 15 euro/set.

Last edited:

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,395
1,753
153
Constanta

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,682
2,014
203
Brasov
Totuși, nimic nu bate la capitolul ”un altfel de șpagă” pe Decebal Traian Remeș... plm Decebal Traian????
Bine că nu îl cheamă Adolf Jozef...