[OMR] Chartere din Oradea

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Klausenburg

Well-Known Member
Nov 30, 2015
1,142
431
83
39
Cluj-Napoca
g2f5Nx6.png


Userul @status de pe SSC ne-a adus o veste mare: vor exista curse charter Oradea-Antalya din S17!
[doublepost=1478973817,1478973773][/doublepost]photo uploading
[doublepost=1478973856][/doublepost]Intrebarea ar fi: ce companie aeriana va efectua cursele ?
 
in sistemul de rezervari CT apare ca fiind operat din TSR, dar ofera transfer gratuit.
 
Atunci oare cum e ? Operat zborul (deocamdata unicul) de pe OMR sau TSR cu transfer ? Dat fiind ca e un singur zbor as crede mai degraba ca e altceva decat cele operate oricum de pe TSR...
 
Nu stiu sigur, doar ca momentan asa apar in sistemul de rezervari. E drept au mutat Oradea din lista oraselor cu transfer in lista celor cu zboruri directe...dar momentan nu apare nimic direct.
 
Ce-mi plac astea cu taxele de aeroport nu sunt incluse. De 10 ani, nu conteaza destinatia, sunt tot timpul 95 - 100 Euro. :))
 
CT a anulat charterul OMR-HRG din lipsa de cerere, se pare ca ar avea de gând sa faca ceva rotatii în jurul sarbatorilor.
 
Christian Tour va relua si în sezonul de vara 2018 cursele charter OMR-AYT.

Vor fi operate între 09.06-22.09 (ultima întoarcere), compania aeriena nu este afisata pe site.
 
Bad news pentru oradeni si nu numa...charterul OMR - CHQ operat de Christian Tour , ANULAT !
Sursa

In final vor fi 3 zboruri/ sapt. OMR-AYT:
- 2 zboruri/sapt : miercuri si duminica - OMR- AYT - operat de Christian Tour cu Blue Air (Boeing)
- 1 zbor/sapt : luni - OMR - AYT operat de Need Tour cu Corendon (Boeing)
 
Last edited:
Corect, mea culpa in cazul asta, nu mai au la activ Airbus.
By the way defapt au vreo 9 bucati Boeing 737-800 la activ in flota.
 
charterul AYT de miercuri, operat doar în perioada 06.06-04.07 (ultima întoarcere) va fi operat de catre SunExpress
 
  • 👍
Reactions: 1 user