OTP-ZRH-PUJ si retur cu Helvetic Airways si Edelweiss -sept 2012

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
5,262
3,599
303
Constanta
Fac acest trip report fiind constient ca este incomplet ,initial nu facusem pozele pentru a le pune pe site .

Plecarea din Otopeni ,in zori ,Helvetic Airways ,avion Fokker 100 , LF 100% :

img2753x.jpg


Asteptand la ZRH ,am ocazia sa admir un Airbus A380 al Singapore Airlines (din pacate pe acesta nu l-am putut fotografia ,impiedicandu-ma niste jaluzele prost plasate ) si echipajul acestuia:

img2769so.jpg


Apare si avionul nostru ,Edelweiss Air , Airbus A330-300 HB-JHQ ,aproape nou (are un anisor) ,botezat Chamsin ,dupa un vant arzator ce bate in Africa de nord:

img2777is.jpg


A fost un zbor superplacut . Mancare si bauturi nealcoolice din belsug ,pentru alcool trebuia platit.

img2783zu.jpg


Dupa cca 10 ore de zbor ,ajungem la Punta Cana:


img2786f.jpg


Ajunsi la Bavaro ,ne astepta camera ,exact cum o imaginam ,inclusiv jacuzzi pe balcon:


img2831y.jpg


Am avut o saptamana apoi sa ne bucuram de plaja:


img2941w.jpg


img3131bw.jpg


img3176c.jpg


De mancare:

img3002iz.jpg



Fauna locala:

img3040j.jpg


img2963c.jpg


img2961s.jpg


Din pacate ,a venit vremea sa ne intoarcem la aeroport:

img3353uv.jpg


img3337au.jpg


Bineinteles ,acelasi Chamsin ne astepta:

img3345dm.jpg


img3349o.jpg


Si la intoarcere catre ZRH ,zbor relaxant . LF 80% . FA foarte placute si la dus si retur . Cu mare placere voi mai zbura cu Edelweiss .

img3365v.jpg



img3378en.jpg


Alpii elvetieni in drum spre OTP :

img3384kg.jpg


Am ajuns la OTP:



Avionul care ne-a adus:

img3391a.jpg
 
Foarte frumos, cred ca ai ramas cu amintiri foarte placute de la locurile vizitate.
 
Multumesc.
Imi cer scuze ,dintr-o eroare ,am postat trip reportul inainte de a-l finaliza .
Acum am reusit editarea postarii mele.
 
foarte fain, La Grand Palladium Bavaro am stat si eu cand am fost in 2008 in luna de miere :) zi sincer te-ai dat cu "trenuletu'?
 
Cu trenuletul m-am dat dar imaginile sunt din Barceló Bávaro Palace Deluxe . :)
 
Intr-adevar ,Manati Park nu e de ratat ! Oricum a fost o vacanta superba .