Pe unde mai zburam

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Era totuși cam mult de susținut. Cel mai probabil din partea companiilor aeriene a scăzut, că Booking.com/Hotels.com nu au cum să nu fie mulțumite.
Cu tururile de grupuri am colecționat credit de aproape 2800 de euro într-un an și jumătate, pe care i-am cheltuit la fel de repede.
Cu siguranță s-au adunat sume mari și nu le-a convenit pe termen lung.

Totuși recomand să rezervați cazarea de pe site-ul mobil astfel:
-te loghezi pe wizzair.com și booking.com de pe mobil (din browser, nu prin aplicație)
-pe telefon apar prețuri mai mici la unele cazări (pentru unele destinații) marcate cu "Mobile price"
-poți economisi 10-15% dacă ești Genius + acest preț mai mic Mobile + 5% credit Wizz
-funcționează numai în browser pe mobil (nu din aplicație)

Altfel, bonusway.ro e varianta prin care poți primi 4%cashback (în loc de 5% credit wizz).
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Putin off-topic si poate intarziat, dar de cand Wizz da doar 5% credit din rezervarea Booking? 10% era ceva, acum sunt firimituri...

Eu încă discut cu ei să-mi dea 10% pe niște rezervări făcute în Ianuarie.

3684a24a7dd7bded1affb14760a3b1db.jpg
 
Aceeasi problema si la mine, tot cu o rezervare din ianuarie.
Mi-au acceptat si au zis ca imi trimit in 30 de zile creditul restant.

Daca trec 30 de zile, trimite un nou claim cu aceeasi problema. Si tot asa.
 
De la Lisabona te întorci cu autocarul?
 
  • 🤣
Reactions: 1 user
Ramane la LIS. Deschide BMS ba(r)za.
 
  • 🤣
  • 👍
Reactions: 1 users
OTP - PRG - OTP
Wizzair / 0€ / 2pax

Mă rog, costul era 914 lei dar am plătit cu credit din cont. Doar cu bagaj de cabină.
 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 6 users
7 dec DUS-TFS EW 9558 A321
14 dec TFS-DUS EW 9559 A320
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Vizita scurta la Cracovia si Katowice (piete de Craciun, din astea)

14.12 DTM-KTW
16.12 KTW-DTM

39,96€ (fara plata, din contul de cash-back Wizz) pentru 2 persoane :)
:crybaby2: :crybaby2:anulata calatorie ... în drum spre aeroport pe autostrada, la cam 300m înaintea noastra un accident grav cu mai multe masini implicate, grav raniti etc. autostrada închisa complet, parcare 1:40 ore ... pa avion :BangHead:

Bine-nteles ca ramân si cârca si cu rezervarile de hotel + masina închiriata ...

That´s life ... :rolleyes:
 
  • 😟
Reactions: 4 users
Te referi la zborul de la 18.00 sau a fost vorba de cel de dimineață?

Unde ești poziționat mai exact acum? Pot căuta rapid o soluție, poate găsim alternativă.
 
@Dorin mersi ma gândisem si eu sa iau bilete pentru cursa de ora 18 dar ar fi fost 150,-€ pentru 3 persoane + ca (probabil, nu am mai fost în situatia la WZZ) fiind "no show" s-ar anula si zborurile de retur, deci înca o data atât si pentru retur.

Asa m-am întors frumos acasa si am pierdut 56 + 28 (apartamentele închiriate) + 39 masina deci în total 123,-€
 
  • 👍
Reactions: 1 user
La low cost din câte știu la no show nu se anulează returul. La Ryanair sigur sigur nu se anulează.
 
Reactions: 1 user
La low cost din câte știu la no show nu se anulează returul. La Ryanair sigur sigur nu se anulează.
Nu stiam, dar are logica, pentru ca pretul e intotdeauna tur + retur, fara discounturi daca le cumperi combinat.