• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Disconnected

Well-Known Member
May 28, 2016
2,062
1,059
113
LRCK
sunt singurul căruia i se pare că mesajele unor moderatori de aici nu sunt conform regulamentului? în loc să oprească un offtopic, câțiva dintre ei pun paie pe foc, au un limbaj total neadecvat, etc...
@Zsolt, @Thomas, @TotalGruv, restul?

Last edited:

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,560
1,935
113
Brasov
@Disconnected a primit warn 6 puncte, ban 2 zile pentru jignirea inutila a lui @petschovschi. Pe acest forum nu se acceptă atacuri la persoană, indiferent de motive. Putem să ne exprimăm liber opinii de orice fel, sub orice formă, însă nu jignim.

@dxb777 a primit warn 6 puncte, ban 2 zile pentru atitudinea ofensivă și modul conflictual în care își exprimă ideile. Dorim un forum pașnic unde fiecare este liber să aibă preferințe de orice fel.

Nu contează că ești fan Blue Air, Wizz Air sau Tarom, aceste lucruri pot fi exprimate liber fără a suporta șiruri întregi de jigniri, iar preferințele personale nu pot fi considerate puncte de atac.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,922
2,375
113
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Iar aviator ban pentru că .... clonă.

• Like
Reactions: alex and B738

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,281
1,642
113
Constanta
Rog un anume coleg de pe forum sa nu se mai joace cu butonul de raportari posturi.
Cand este cazul, sunt binevenite raportarile dar al nostru coleg raporteaza orice . Las-o mai moale !

• Like
Reactions: B738

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,281
1,642
113
Constanta
Colegii nostrii @Disconnected si @dxb777 vor lipsi de pe forum o saptamana.
Va rog sa le scuzati lipsa ,este fara voia lor, inca nu s-au obisnuit sa nu mai polueze forumul cu cearta lor ridicola. Evident sunt recidivisti.

sorin

Well-Known Member
Mar 22, 2015
800
311
63
Bucharest
@AIR06 , te rog sa mai ierti ca intervin, dar parerea mea e ca exagerezi. Am apucat sa vad mesajele lor inainte sa le stergi. Desigur ca a fost un schimb de replici, dar limbajul a fost mult mai bland fata de alte dati, iar replici in acel stil am tot vazut de-a lungul vremii pe forum, fara sa se fi dat sanciuni.
In afara de asta, de ce le-ai sters postarile ?!!! Dincolo de disputa dintre ei, amandoi au spus lucruri foarte interesante despre ce urmeaza la Tarom legat de achizitia jeturilor regionale, iar ce au spus ei intr-un anumit punct chiar s-a potrivit, astfel ca e posibil
sa ne fi dat niste informatii adevarate.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,281
1,642
113
Constanta
@sorin ,iti amintesc cateva citate din ce am sters ca sa stie si altii ce au ratat:

Mama, ce jmecher esti... te-a primit WWW in audienta. Ce sa vezi? Si eu m-am vazut cu el, doar ca pe la inceputul lui august. ;)
o fi mințit www atunci. Aberația cu QR a fost în 1 august, tu ai zis că ai fost la începutul aceleiași luni, și te cred deoarece a adus vorba chiar el de tine.
"Si ca sa dormi linistit, nu m-a chemat nimeni la TAROM dupa. Daca pe tine te cheama la raport si esti obisnuit sa raspunzi "Prezent!" la apel, asta e partea a doua. Fiecare cum poate.
@alexxy Bobonete contrazicea niste informatii eronate cu care insa era de acord in urma cu cateva zile. :))))))))))) Oh, well
Nu te obosi sa ma citesti, oricum nu intelegi nimic
"Serios?! Ia sa vedem. Faci tu adunarea si vezi despre cate modele este vorba. Sper ca stii matematica mai bine decat limba romana!"
Si ,in urma opiniei tale ,am repus singurele doua postari din ciorovaiala celor doi care erau pe subiect, insa fara a aduce vreo noutate reala.
Penalizarea ramane (asta daca nu da Dragnea vreo amnistie).

sorin

Well-Known Member
Mar 22, 2015
800
311
63
Bucharest
@AIR06 , si eu am spus in mesajul meu ca a existat un schimb de replici intre ei. Dar nu vad acolo injuraturi, obscenitati sau alte exprimari chiar atat de grave incat sa justifice scoaterea textului, in opinia mea. Mai ales ca mesajele lor chiar cuprindeau informatii concrete si destul de credibile, pe care vad ca nu le reproduci si pe acelea "ca sa vada si altii ce au ratat".
Ok, ca moderator ai dreptul sa iei decizii in functie de aprecierile proprii, inclusiv privind sanctiunile. Dar faptul ca ai sters acele mesaje, mi se pare cam mult.

Cumulus

Well-Known Member
Nov 21, 2017
449
451
63
CLJ
Mi se pare corect sa se ia atitudine la astfel de postari din partea unui moderator dar postarile putea sa nu fie sterse

AM

Active Member
Feb 13, 2012
551
220
43
37
Cluj Napoca
Daca as fi fost eu in charge, noroc ca nu sunt, i-as fi banat pe amandoi pe viata. Nu contesta nimeni ca aduc informatii reale si ca afla tot felul de lucruri primii. Dar comportamentul lor este sub orice critica, nu au nici un fel de bun simt.

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,560
1,935
113
Brasov
@VICTOR G a intrat puțin în vacanță după ieșirile necontrolate. O lună, timp în care poate să se odihnească și să reflecteze puțin.

• Like
Reactions: Cristisor

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,560
1,935
113
Brasov
Eu nu am văzut niciun conflict. E vorba de jigniri. E vreun conflict?

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,281
1,642
113
Constanta
Impreuna cu @tavi ,dupa o seara de ieri mai agitata , am decis sa ridicam bannarea lui @KDEN . Suntem totusi o comunitate mica de pasionati si este pacat sa dam o importanta mai mare decat este necesar unor disensiuni care ,inerent,apar din timp in timp.

Users Who Are Viewing This Thread (Total: 1, Members: 0, Guests: 1)