• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

etravel

Well-Known Member
Mar 13, 2012
2,019
431
83
LRBS
Nu tin cu colegul, insa consider ca informatiile aduse de el dau valoare forumului. Sunt interventii la obiect si din care se pot afla lucruri cel putin interesante. Se poate deci trece cu vederea o mica scapare, cum e cea de mai sus. Nu stiu daca era necesara penalizarea simbolica...

Last edited:

etravel

Well-Known Member
Mar 13, 2012
2,019
431
83
LRBS
Sigur ca nu, doar omul care le aduce. De aceea spuneam - trebuie pus totul in balanta, nu doar o scapare de moment. Nu ii spun eu ce sa faca, dar era mult mai eficient daca, moderator fiind , edita postul respectiv. Cred ca are acest acces. Sa vezi acum ca imi da si mie puncte de penalizare. :ARMS1:

Last edited:

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,395
1,753
153
Constanta
@etravel , trebuie sa te gandesti si cum se simt colegii care "afla" ca "au idei de Giga" ,de exemplu.
Ai zis scapare de moment . Au fost destule "arogante"de genul acesta din partea colegului de-alungul timpului.

Nu contest ca @oldblueeyes este un coleg care aduce plusvaloare forumului,de multe ori este o placere sa discuti,mai ales in contradictoriu, cu el dar il rog sa evite pe viitor "scaparile de moment" ,pentru comfortul celorlati interlocuitori.

oldblueeyes

Well-Known Member
Oct 15, 2012
4,295
1,016
113
FRA
@etravel , trebuie sa te gandesti si cum se simt colegii care "afla" ca "au idei de Giga" ,de exemplu.
Ai zis scapare de moment . Au fost destule "arogante"de genul acesta din partea colegului de-alungul timpului.

Nu contest ca @oldblueeyes este un coleg care aduce plusvaloare forumului,de multe ori este o placere sa discuti,mai ales in contradictoriu, cu el dar il rog sa evite pe viitor "scaparile de moment" ,pentru comfortul celorlati interlocuitori.
Exista un disconfort pentru altii si in a te stapini sa nu debitezi lucruri pe care nu le poti argumenta.

Si incapacitatea de a argumenta se observa prin linistea ulterioara enuntarii unei ineptii.

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,682
2,014
203
Brasov
Argumentele sunt la nivelul unui forum de entuziaști. Nu e corect să ceri analize economice și forecasturi realiste într-un asemenea loc.
În mare aici este OK să vrei o cursă regulată Sibiu - Chișinău și să argumentezi că sibienilor le plac moldovencele.
A, că nu e un argument economic valid și analiza se oprește la dimensiunea medie a bustului asta e altă poveste. Doar că nu are rost să-i urechezi pe cei care vor asta, nu e ca și cum ar deține putere de decizie să implementeze așa ceva.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,395
1,753
153
Constanta
Exista un disconfort pentru altii si in a te stapini sa nu debitezi lucruri pe care nu le poti argumenta.
Si incapacitatea de a argumenta se observa prin linistea ulterioara enuntarii unei ineptii.
Opreste-te in a jigni colegii !
Sau iti iei o perioada de odihna.

• 👍
Reactions: 1 user

oldblueeyes

Well-Known Member
Oct 15, 2012
4,295
1,016
113
FRA
Eu imi exprim direct parerea. Chiar daca uneori ea nu e confortabila.

Apropos, pe unul care nu e in stare sa treaca bacul, il jignesti daca ii spui ca e "nepromovat" ?

Stii cu e la scolile Waldorf, aia nu stiu sa numere 2+2 dar isi pot dansa numele;)

@AIR06 feel free cu pauza.. facem pariu ca nici pe durata ei nu va veni vreo argumentatie bazata pe cifre solide?

Last edited: