Qatar Airways - discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
[doublepost=1468095433,1468094716][/doublepost][doublepost=1468096033][/doublepost][doublepost=1468097133][/doublepost][doublepost=1468098720][/doublepost]
 
  • 👍
Reactions: 8 users
Cât de dramatic sună acel "dublează" ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 user
  • 👍
Reactions: 1 users
fata de luna iulie zborurile s-au dublat, nu inteleg care e problema?!

hatersgonnapanda.jpg
 
Au cam dat-o in bara cu promotia 'Find the Golden Ticket'. Au avut o prima incercare in care au pus la vanzare timp de o ora bilete la pret infim. Evident ca s-a blocat site-ul. Apoi nu s-au lasat si au mai incercat inca o data. Aceeasi problema.
Dar chiar atat de slab sa fie serverul unei ditamai companii incat sa cada la cateva zeci de mii de IP-uri concomitent? Avem exemplul WZZ de anul trecut, dar de la Qatar ma asteptam la altceva.
 
Last edited:
Din cate am observat, companiile low cost au aplicatii/site-uri mult mai bune.


Sent from my tablet using Tapatalk
 
Din ce in ce mai ok compania asta.
E al doilea an cand cumpar bilet spre Tokyo sub 500 de euro return. Si nu-mi fac griji ca nu-l gasesc, ca o data la 3-4 luni vin cu o promotie de genul asta.
Apoi, cele doua frecvente zilnice OTP-DOH se leaga foarte bine de orice zboara spre Asia.
Qatar e tot mai prezenta la evenimente prin tara si mai ales in colaborarile cu agentiile de turism. Peste tot vad concursuri cu zboruri de-ale lor si oferte postate pe toate bannerele.
Nu m-ar mira ca in curand sa intre cu o frecventa pe zi si pe CLJ-DOH. Le-ar lua fata celor de la Turkish, care nu au inca ruta atat de sigura pentru moment.
Si conexiunile Qatar sunt mult mai multe si mai diverse.
Ah, sa nu uit. Sistemul de mile e printre cele mai bune de pe piata. De exemplu, am prins promotia cu 500 Euro spre Tokyo si in acelasi timp de 4 ori mai multe mile. Dupa doar doua drumuri spre Japonia am adunat cam 25.000 Qmiles.
Sper sa continue tot asa, ca mie mi-a placut de fiecare data cand am zbrat cu ei.
 
Sper ca ai folosit si voucherul de 10%, valabil pana pe 15DEC 2015.

QRSEPT
 
Cea de-a doua rotatie zilnica intre Bucuresti si Doha e putin ciudata; orarul de iarna arata astfel:
QR219 DOH 14:10 - OTP 18:15
QR220 OTP 23:40 - DOH 05:20 (+1)

De ce sta aeronava la Otopeni aproape sase ore? Si echipajul ce face, are cumva layover si merge la hotel?