• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
6,083
2,311
203
Brasov
Au o campanie f faina de recrutare clienti noi cei de la revolut si imi mai trebuiesc 2 invitatii, are cineva chef sa isi faca card si sa il foloseasca macar odata?

PM @AndreiX ;)

• 🤣
Reactions: 1 user

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,744
2,164
203
Constanta
Urmare a unui scandal în care Revolut este acuzat de facilitarea spălării de bani, şeful financiar al companiei şi-a prezentat demisia, scrie News.ro.
Demisia are loc după ce aceeaşi publicaţie britanică a scris că Revolut a oprit anul trecut vreme trei luni sistemele automate care trebuiau să prevină transferurile suspicioase de bani, scrie News.ro.
Astfel, în perioada iulie - septembrie 2018, mii de trazacţii ilegale s-ar fi realizat prin intermediul serviciilor Revolut, conform The Telegraph

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
6,083
2,311
203
Brasov
De jumătate de oră nu mai funcționează. Bine, nu cred că are legătură cu chestia de mai sus. :)

AndreiX

Well-Known Member
Nov 16, 2016
982
477
63
Bacau
Culmea, e pt un amic CSM la British Airways care tocmai ce a primit campania de inviti 5 prieteni si primesti Metal gratuit pt 1 an... eu deja am metal-ul... ofera upgrade-uri gratuite daca aveti norocul sa zburati cu el 🤣🤣🤣
@pisco-sour tu ai revolut?

pisco-sour

Active Member
Sep 4, 2018
102
133
43
43
Hamburg, DE
Am echivalentul german, N26. Are plati fara comision de schimb valutar in SUA, ceea ce ma intereseaza pe mine. La Revolut nu am gasit nimic care sa ma convinga sa mai umblu cu inca un card in portofel dar daca te ajuta cu ceva si nu ma costa nimic imi fac cont si arunc cardul.

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
6,083
2,311
203
Brasov
Păi nici nu trebuie să-ți faci card... E de ajuns cont.

AndreiX

Well-Known Member
Nov 16, 2016
982
477
63
Bacau
Aham. Mi-am facut, le-am dat si date reale, sa fie primit
Saru’mana! Dar sa stii ca trebuie comandat si cardul ca sa se puna pentru metal. Prin invitatie e gratuita livrarea cardului dar vor sa ai 50 ron (ma rog, echivalentul in valuta ta) in cont! Daca vrei, iti trimit eu 50 ron in cont, comanzi cardul si dupa mi-i trimiti inapoi... daca nu planuiesti sa-l folosesti nu are rost sa il incarci... Numai sa imi dai un mesaj in privat cu numarul tau de telefon sa iti pot face transferul! Multumesc mult!

AndreiX

Well-Known Member
Nov 16, 2016
982
477
63
Bacau
Multumesc mult! Nu ma lasa sa iti dau mesaj privat totusi sa iti spun cum il cheama pe prietenul asta al meu de la BA care vrea sa iti multumeasca cand te va prinde pe un zbor...

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,160
2,680
203
41
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Brexit da de lucru, in plus, celor de la Revolut. Posibil ca va fi nevoie de inca o verificare a indentitatii (selfie+pasaport).

alexxy

Well-Known Member
Dec 8, 2013
1,093
531
113
Cine are iPhone si vrea sa isi adauge cardul Revolut in wallet pentru a folosi Apple pay exista un mic workaround:
1 - Settings > General > Language & Region > setati region din Romania in UK
2 - in aplicatia de Revolut schimbati adresa cu una de UK(eu am folosit una a hotelului unde am stat in Londra, gasiti pe booking.com exemple).
3 - restart telefon
4 - in wallet veti avea optiunea sa adaugati un card. Puteti incerca si cu cel fizic, cica unele de prin 2017-2018 merg, a meu era ceva mai vechi si nu a mers. Nici cel virtual nu mergea. Solutia e sa generati un nou card virtual (sau daca sunteti in planul normal stergeti cardul vechi virtual si creati unul nou).
5 - adaugati noul card virtual in Wallet.
6 - dupa autorizare modificati regiunea si adresa in cele reale. Nu mai puteti adauga alte carduri, dar cel deja activat ramane acolo.