RO-trip pentru FLY-RA

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

cristi_avb

Well-Known Member
fly-ra 2017
Feb 29, 2012
2,210
2,202
153
37
Ploiesti
Flugstatistik / Flightmemory
[IMG]
Salutare,

In urma consultarii cu @Zsolt , ne-am gandit ca ar fi oportun sa lansam un proiect printre membrii forumului.
In ce consta acest proiect ?
- pai ne gandim sa organizam un RO-trip din vara, acoperind rutele interne lansate recent, precum si zboruri spre litoral;
Scopul ?
- promovarea forumului, spotting, intalnire fly-ra, dezvoltarea de alte proiecte la fata locului;
Cum facem asta ?
- m-am gandit sa dezbatem acest proiect aici si sa propunem proiectul companiei Blue Air (spre a finanta proiectul - zborurile adica + altele, discutate tot aici).
Ce oferim ?
- propunerea mea este sa oferim un articol dedicat acestui proiect , spot video cu momente relevante din trip + foto (inflight/spotting la aeroporturile vizitate), etc.

Un exemplu de traseu poate fi :
15.06 :
0B3001 - OTP-CLJ - 08:20-09:10
0B472 - CLJ-CND - 16:30-17:30
16.06 :
0B473 - CND-TSR - 15:00-16:15
17.06 :
0B6402 - TSR-IAS - 09:35-10:45
18.06 :
0B6202 - IAS-OTP - 12:30-13:30
0B3077 - OTP-OMR - 14:15-15:15
19.06 :
0B3078 - OMR-OTP - 15:45-16:45

- desigur ca putem personaliza traseul pentru cei din CLJ, IAS, OMR, sau gasi un numitor comun si avea acelasi aeroport de plecare.

Astept cu interes si parerile voastre.
 
  • 👍
Reactions: 10 users
@cristi_avb Sa stii ca exact asta ma gandeam si eu sa fac :D ce coincidenta! Doar ca planuiesc sa includ si rute interne care deja exista de ceva timp
 
Perfect! Astept si alte puncte de vedere/propuneri pentru acest proiect.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Traseul meu arata aproximativ ca al tau, @cristi_avb (doar cu cateva diferente, anume):
- Pe 15.06, la mine este RO641 (8:00-9:10) in loc de 0B3001
- Pe 18.06, la mine este RO706 (14:20-15:30) in loc de 0B6202 + RO629 (21:15-22:40) in loc de 0B3077
- Pe 19.06, la mine este 0B478 (OMR-CND; 14:45-16:00) in loc de 0B3078 OMR-OTP

Dar eu, unul, as fi foarte interesat sa particip intr-un asemenea proiect :) Si eu incurajez pe altii sa vina cu propuneri!
 
ideea mi se pare foarte buna în principiu, dar am doua amendamente, unul principial si unul personal :)

-principial: daca BMS sponsorizeaza calatoria, asta NU înseamna ca (daca va fi cazul) în forum se vor elimina eventuale comentarii critice (daca va fi cazul). Forumul NU "se prostitueaza (cu scuzele de rigoare pentru expresie)" ;)

-personal: în datele concrete propuse de tine @cristi_avb eu personal nu as avea cum sa particip, 15.06 este ziua în care i se înmâneaza diploma de bac fiului meu si ulterior e banchetul (aici se face cu parintii), deci nu pot lipsi. O saptamâna mai târziu, no prob :)
 
@alexxy De ce trebuie sa fii rău? Nu vezi ca totusi, jumătate din itinerariul meu este compus din zboruri BMS? Serios, nu sari calul. In plus, eu nu am 'schimbat' nimic - asa am plănuit eu acum cateva luni cand mi-a venit ideea
 
Last edited:
@Peter , propun ca acest trip sa-l facem avand un traseu comun, membrii de aici care ne vom implica in organizare.
Ideea am lansat-o , plecand de la un exemplu propriu, urmand ca aici sa-l dezbatem. Compania trebuie sa fie una singura, nu doua, trei. Hai sa pastram o liniaritate aici!
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Mai este cineva interesat ? Mai demaram proiectul ? Daca nu avem implicare, ma simt nevoit sa sistez propunerea catre BMS si posibili parteneri.
Pana pe 15.03, vreau sa definitivam eventualul grup pentru trip.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
M-ar interesa și pe mine, însă nu sunt neapărat fan în a călători doar cu o anumită companie aeriană, chiar dacă acoperă costurile. Aș vrea, de exemplu, să încerc un trip cu Ryanair OTP - TSR, TSR-IAS cu Blue Air, IAS-CLJ cu Blue Air, CLJ - CND cu Blue Air, CND - CLJ cu Blue și CLJ - OTP cu Wizz.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Baieti, datele noi le fixam! Eu am dat mai sus in primul mesaj un exemplu de traseu. Scopul acestui thread este de a dezbate si de a schita acest traseu. Deci, astept propuneri, nu impun un anumit orar sau traseu.
Si cum vedeti voi aceasta propunere in contextul proiectului utila BMS-ului ?
 
Eu prefer să-mi plătesc singur biletele. Nu vreau să am remușcări în viitor dacă sunt nevoit să-i înjur.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk