ROMATSA

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Au revenit la sentimente mai bune. Acum mascheaza doar o cifra/litera din reg/nr zbor pentru zborurile neprogramate.

tWN3BTt.png
 
  • 👍
Reactions: 4 users
Nu trebuie cont, mergi direct la "destinatie" :) exemplu -> http://flightplan.romatsa.ro/init/fpl/flightslr/LROP
Post automatically merged:

LE
Se vede ca cel care programeaza, habar nu are de numele companiilor. Este Ryanair si nu Ryan Air sau RYAN AIR cum a scris el. In fine.
 
Nu cred că se pune problema pentru așa ceva. Totuși e vorba de companii care țin de siguranța națională. Să pună sechestru pe casa poporului, palatul Victoria și altele. :))
 
  • 👍
Reactions: 1 user
ROMATSA has made huge efforts to survive this crisis and provide a full service


Din articolul de pe canso aflam ca Romatasa a gestionat in perioada aprilie-iunie 2020 un total 30443 miscari in scadere cu 83,9% fata de aceeasi perioada din anul 2019 cand a gestionat 189.131 miscari.

In acest interval veniturile au scazut si ele, in functie de luna intre 70,65%-75,04%.

Din situatiile financiare pe utlimul an incheiat 2019 avem:

- total cheltuieli cu personalul: 751.747.320 lei
- numar mediu de salariati: 1566
- cheltuiala medie lunara pe salariat: 48.004 lei
- ponderea cheltuielilor cu personalul in total cheltuieli in anul 2019: 77%.

Si acum o intrebare cheie: Stie cineva daca in perioada aprilie-iunie cand traficul a fost cu peste 80% mai scazut fata de anul trecut, au fost trimisi salariati in somaj tehnic?



Situatii financiare 2019
 
Last edited:
S-a mai spus nu numai aici, in mediul bugetar nu numai ca nu au fost trimisi oameni in somaj tehnic ba s-au facut si angajari, au crescut salariile, s-au dat bonusuri. Bugetarii au avut doar de castigat in ultimele 6 luni, defapt ei au fost singurii care au castigat in ultima perioada. Asta e valabil in toate institutiile publice.
 
Angajatii Romatsa nu sunt bugetari, tot incurcati merele cu perele desi se repeta de zeci de ori.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Acuma, Doamne iarta-ma, nici sa te faci controlor de trafic aerian la 40 de ani, parca nu merge. Nu mai ai acuitatea de la 20. Fiecare lucru la vremea lui.
 
Acuma, Doamne iarta-ma, nici sa te faci controlor de trafic aerian la 40 de ani, parca nu merge. Nu mai ai acuitatea de la 20. Fiecare lucru la vremea lui.
Imi pare rau dar nu sunt de acord. Nu mai suntem inainte de Evul Mediu ca sa fii considerat batran la 40 de ani. Daca esti sanatos si treci toate testele nu vad care ar fi problema.
 
Si mie imi pare rau. Am 46 de ani si mi-ar fi placut sa fiu controlor. Cineva mi-a dat niste exemple de teste care se folosesc in evaluarea candidatilor pentru meseria asta si vreau sa-ti spun ca mi s-au parut foarte solicitante.
 
Asta nu inseamna ca varsta e de vina. Poate pur si simplu nu e pentru tine meseria de controlor, de aceea ti s-au parut solicitante. Zic poate.