Ryanair - discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
@danielionutb
RYR schimbă mult mai des avioanele din bazele sale, față de WZZ, de exemplu.
Dintre cele patru, EI-FIE pare să fi stat cel mai mult pe la noi în ultima perioadă, iar celelalte în schimbări.
Ar fi minunat să vedem o bază cu minim 5 de la RYR la final de an.
 
@Dorin

Și eu mi-aș dori măcar un avion in plus pe baza din OTP doar ca eu nu ii văd foarte atrași de piața românească, drept dovada rutele scoase din celelalte aeroporturi anul trecut..
Si mai e o chestie, dacă mai vin cu un avion unde îl mai pun? Ca din ce am văzut e cam full platforma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cum a făcut şi Wizz în unele cazuri, au folosit facilitățile oferite de autoritățile locale care administrează aeroporturi din provincie, și când acestea au dispărut, au plecat. Spre Ucraina (în cazul unor avioane), să încerce și acolo piața și să transporte ucrainienii la muncă în Polonia.
 
Căutând bilete spre Londra pt la toamna am observat ca in ziua de Duminica începând cu 27.10 se va introduce un al treilea zbor spre Stansted.

FR1110 1300-1425 OTP-STN
FR1111 1450-2000 STN-OTP

Se observa ca se pleacă din baza de la București!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 3 users
Am primit primii bani de la Ryanair în programul lor de rezervări hoteluri.
Sistemul lor este mult mai avansat față de Wizz. Vezi în orice moment cât ai primit, cât o să primești și foarte important, creditul este alocat după fix 7 zile de la check-out.
Asta e ce am primit după trei zile în Eilat, unde am ajuns gratis cu... Wizz, tot pe cashback.

hTyjYbD.png


Aștept cu maxim interes programul similar BMS... @ikarus ?? :))
 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 5 users
Ryanair, Europe’s No.1 airline, today (20 Feb) announced it will open a new base at Toulouse, from October 2019, as part of its Winter 2019 schedule, with 2 based aircraft (an investment of $200m) and 20 routes (11 new – connecting 7 countries) to/from Alicante, Brest, Budapest, Lille, Luxembourg, Marseille, Oujda, Palermo, Porto, Tangier and Valencia, which will deliver 1m customers p.a. at Toulouse Airport.
Ryanair’s new Toulouse base will deliver:
  • 2 based aircraft ($200m investment)
  • 11 new routes to Alicante (2 pw), Brest (3), Budapest (2), Lille (daily), Luxembourg (3), Marseille (daily), Oujda (2), Palermo (2), Porto (3), Tangier (2) & Valencia (2)
  • 20 routes in total
  • 1 million customers p.a. (+21%)
  • 60 new Ryanair jobs
  • 750* “on-site” jobs p.a.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Ryanair’s Marseille W19 schedule will deliver:

One extra based aircraft ($300m investment in total)
16 new routes to Agadir (2 pw), Alicante (2), Bologna (3), Bordeaux (4), Catania (2), Copenhagen (2), Essaouira (2), Manchester (2), Milan Bergamo (4), Naples (2), Ouarzazate (2), Prague (2), Sofia (2), Strasbourg (3), Tel Aviv (3) & Toulouse (daily)
43 routes in total
65 million customers p.a. (+38%)
90 new Ryanair jobs
1,990* “on-site” jobs p.a.

Ryanair’s Bordeaux W19 schedule will deliver:

One extra based aircraft ($300m investment in total)
23 new routes to Bari (2 pw), Bologna (2), Brest (3), Budapest (2), Cologne (3), Copenhagen (2), Dublin (2), Krakow (2), Lille (daily), Lisbon (5), Malaga (2), Manchester (2), Marseille (4), Nador (2), Nantes (4), Naples(2), Ouarzazate (2), Oujda (1) Palermo (2), Prague (2), Strasbourg (3), Tangier (2) & Treviso (3)
32 routes in total
4 million customers p.a. (+186%)
90 new Ryanair jobs
1,050* “on-site” jobs p.a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Si zborurile de la CRA si SCV au fost, astazi, pe Fiumicino.
Din ce am citit, astazi, la Ciampino a fost, ieri parca, un incediu la un terminal.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Din cauza incendiului de pe Ciampino, pentru zborul de TSR - LTN din 19.02 Wizz a trimis un avion de la Debrecen. In mod normal avionul care venea de la Roma facea si cursa de Londra.
 
Ryanair, Ireland’s No.1 airline, today (26 Feb) launched its Irish Winter 2019 schedule, with 119 routes in total, including 2 new routes from Dublin to Milan and from Knock to Tenerife, and 10 new winter services to exciting connections such as Dublin to Kyiv and Cork to Malta, which will deliver 17m customers p.a. and support 12,750* jobs at Dublin, Shannon, Cork, Knock and Kerry airports, as Ryanair grows by 6% in Ireland.

Ryanair’s Irish winter 19 schedule will deliver:

At Dublin:

1 new route to Milan Malpensa (daily)
6 new winter services: Bordeaux (2 per week), Bournemouth (4), Gothenburg (2),
Kyiv (2), London Southend (2 daily) & Pisa (2)

More flights on 3 other routes: Cologne (daily), Lisbon (9) & Malaga (11)
82 routes in total
1m customers p.a. (+6%)
10,575* “on-site” jobs p.a.
Shannon:

12 routes in total
810,000 customers p.a. (+3%)
610* “on-site” jobs p.a.
Cork:

4 new winter services: Alicante (2), Budapest (2), Malta (2) & Poznan (2)
14 routes in total
2m customers p.a. (+17%)
900* “on-site” jobs p.a.
Knock:

1 new route to Tenerife (weekly)
7 routes in total
615,000 customers p.a. (+3%)
460* “on-site” jobs p.a.
Kerry:

4 routes in total
310,000 customers p.a.
210* “on-site” jobs p.a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Din 29.10, Ryanair mărește frecventa zborurilor pe ruta OTP-MXP la 1 cursa pe zi!

Iarăși observ din orar ca se operează de pe baza din OTP cum am observat și cu cea de a treia cursa spre Londra in ziua de Duminica începând din 29.10 ceea ce ma face sa cred ca vor anunța o noua aeronava bazată pe OTP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 users
BREAKING NEWS!

București OTP-PISA!!!


In orarul de iarna mai mult ca sigur! Asteptam sa încarce orarul! Momentan apare doar pe site și aplicație! Foarte probabil sa asistam la mai multe rute anunțate plus o noua aeronava!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Aceeasi ciorba reincalzita. Ruta oricum servita de WZZ.
Preferam o destinatie de vacanta.
 
  • 👍
Reactions: 2 users