Ryanair - LF și statistici

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
D

Deleted member 13561

Guest
Fir pentru raportare LF și statistici.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
@bv01 multumesc :)

Azi
OTP-ATH 189 Pax (LF 100%) B738
ATH-OTP 189 Pax (LF 100%) B738

1AUG ATH-OTP Sold out
 
  • 👍
Reactions: 5 users
MAD-OTP in perioada 03-09 AUG - Sold Out!
ATH-OTP 03.08 si 06.08 - Sold Out!
STN-OTP 03.08 - Sold Out!
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Cifre pentru zbor inaugural 1SEP:
TSR-OTP 25 Rez.
OTP-TSR 53 Rez.

Slab (chiar foarte slab, la pretul biletelor), daca ma intrebati pe mine
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Dacă sunt corecte cifrele, chiar e neașteptat de slab
 
Dacă iar ai numărat locurile rezervate, informația prezentată de tine este total aiurea și pusă doar așa la mișto.
Te întreb deoarece este o coincidență prea mare între ce ne prezinți tu aici și numărul de locuri rezervate.
Noi aici am repetat de multe ori că în cazul Ryanair, numărul de scaune rezervate nu reprezintă nimic.
Ori faci rost de LF real ori te oprești cu astfel de postări. Unde există inside info nu e nicio problemă.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dacă iar ai numărat locurile rezervate, informația prezentată de tine este total aiurea și pusă doar așa la mișto.
Te întreb deoarece este o coincidență prea mare între ce ne prezinți tu aici și numărul de locuri rezervate.
Noi aici am repetat de multe ori că în cazul Ryanair, numărul de scaune rezervate nu reprezintă nimic.
Ori faci rost de LF real ori te oprești cu astfel de postări. Unde există inside info nu e nicio problemă.


Sent from my iPhone using Tapatalk
@bv01 , am avut eu LF-uri sporadice de la ei, insa in cazul asta iti dau dreptate. Numarul de locuri rezervate nu reprezinta LF-ul real. Greu de tot obtii la RYR info despre gradele de incarcare, decat daca ai full flight si atunci este vizibil acest lucru si in sistemul de rezervari.
 
Va asigur ca NU am numarat locurile rezervate de pe website! Sunt complet de acord ca este o mare prostie! Tocmai m-am dus pe site si am numarat mai putine locuri rezervate decat rezervarile postate de mine! De exemplu, daca Numeri locurile rezervate pentru OTP-TSR, pe site sunt rezervate in jur de 20, in comparatie cu cele 53 rezervate. Aceste cifre fiind inside info, nu cred ca ar trebui sa fie vreo problema, @bv01 !
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Pentru TSR - OTP 1 septembrie sunt 28 de locuri rezervate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inseamna ca intre-timp, s-au mai vandut bilete! Logic! Informatia am primit-o in urma cu 2 zile, deci evident ca se mai schimba lucrurile! Vad ca ai un bug foarte mare de a incerca sa ma acuzi pentru orice LFs pe care le postez! As aprecia daca ai termina cu chestiile astea! Daca cifrele pe care le vezi nu te satisfac, treaba ta! Dar eu te asigur ca acestea sunt inside info!
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Pentru TSR - OTP 1 septembrie sunt 28 de locuri rezervate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Acum am numarat in sistemul de rezervari si chiar atatea ies din scaunele rezervate. Ma rog, ei spun ca mai sunt 2 locuri disponibile...
[doublepost=1471886491,1471886406][/doublepost]In 03.09 un bilet costa 55 EUR, deci cred ca e ocupat avionul de ofera asa preturi mari pentru ei...
 
Nu are rost, din start această informație nu are legătură cu numărul de bilete vândute. Din câte știu, singura companie unde se poate face o astfel de numărătoare este Wizz. Eu chiar nu înțeleg de unde @Peter a luat informația, dar mai mult ca sigur a fost dezinformat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Chiar azi am ascultat un interviu realizat recent cu Idolu, acordat unui ziar local, în care spunea că Ryanair mărește frecvența zborurilor pe TSR - OTP la 3x/daily din orarul de vara 2017. Dacă se va confirma rămâne de văzut... În orice caz, nu cred că ruta merge prost, dacă se gândesc la un al treilea zbor. Asta ar umple și unele goluri din programul aeronavei de pe TSR.
 
Inseamna ca intre-timp, s-au mai vandut bilete! Logic! Informatia am primit-o in urma cu 2 zile, deci evident ca se mai schimba lucrurile! Vad ca ai un bug foarte mare de a incerca sa ma acuzi pentru orice LFs pe care le postez! As aprecia daca ai termina cu chestiile astea! Daca cifrele pe care le vezi nu te satisfac, treaba ta! Dar eu te asigur ca acestea sunt inside info!

Nu este prima oara cand esti criticat pentru LF postate aiurea fara legatura cu realitatea. Ai fost corectat inclusiv pentru factori de incarcare ai Tarom inclusiv de catre oameni din interior.
Deci, ori ne prezinti date reale ori astepti pana ai o informatie sigura. Eu te-am intrebat initial de unde ai facut rost de informatie pentru ca se pare, e total pe langa.
 
@bv01 uneori nu ne putem divulga sursele, asta o stii si tu bine.
Eu sunt sigur ca Peter are niste cunostiinte la diferite companii sau la agentii de turism.

Sincer, daca as lucra in interior, mai ales in ziua de azi (pentru a-mi proteja dosul), din cand in cand as da si informatii putin eronate (+/- cativa paxi). Astea sunt info confidentiale, iar daca vin din interior, cei care le dau mai departe risca sa fie dati afara, daca se afla de la cine vin informatiile. Aici poate fi vb de ticketing, reprezentati locali ale companiilor, cabin crew, ground crew, etc.
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Păi @Zsolt, nu putem dezbate nimic bazat pe informații ce nu sunt sigure.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sunt sigure, însă câțiva paxi -/+ nu e așa un dezastru.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk