• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

JMadalin

Active Member
Oct 19, 2013
163
95
43
20
Flightdiary
My fr24 profile
Salutari. De data aceasta am o intrebare care nu e legata de aviatie ci de o problema personala.

De ceva timp nu mi se mai incarca S3-ul. Am incercat cu diverse incarcatoare.
Stie cineva care o fi problema ? Ati avut vreodata problema asta ?

Merci anticipat!

Jun 29, 2013
860
129
63
37
Craiova
Hai ca asta a fost tare :) pai dute prietene la service gsm,crezi ca noi suntem mafalda sa-ti ghicim ce defect are telefonul tau :p .Si ca za nu zici ca sunt rau problema este in mufa,ori ai bruscat si ai indoit un pin ceva, ori din cauza mizeriei nu mai face contact,asta se poate curata cu parfum si o periuta de dinti pe care nu o mai folosesti.Daca nu merge dupa curatare trebuie sa mergi la service sa-ti schimbe baietii mufa.

JMadalin

Active Member
Oct 19, 2013
163
95
43
20
Flightdiary
My fr24 profile
De ce a fost tare? Nu trebuie sa ghiceasca nimeni nimic. Merci de raspuns! Am intrebat si aici pentru ca nu sunt momentan in Romania si nu am garantia la mine in speranta ca cineva a avut o problema asemanatoare.

Jun 29, 2013
860
129
63
37
Craiova
Apropo, daca raspunzi imediat dupa mine nu este nevoie sa ma citezi 1 la mana, si 2 la mana a fost tare faza cu problema trelefonului pe site-ul de aviatie.Am vazut pe forumuri de aviatie probleme legate de instalarea sau accesarea forumului de pe telefon dar nu sa ne spunem defectele sau ca nu ne merge televizorul prin casa.La asta faceam referire.Aici sunt discutii generale tot legate de aviatie.In fine,daca nu are mizerie pe mufa cum am zis,sunt 2 variante, ori ai indoit ceva un pin cand ai fortat ori s-a dus mufa si trebuie schimbata.Asadar cu el la service GSM,aici pe forum cum spuneam nu suntem depanatori gsm sa stim care-i cauza.Nu trebuie sa te superi dar nu stiu daca era loc de problema ta aici.Poti pune intrebare asta pe google si apar fel si fel de site-uri care iti raspund mai la ori ce problema legata de telefoane.Numai bine !!!!

JMadalin

Active Member
Oct 19, 2013
163
95
43
20
Flightdiary
My fr24 profile
Ma scuzi, insa nu imi place atitudinea ta comunista tipica rospotters.
Intr-adevar, este un forum de aviatie care are mai multe rubrici. Una dintre ele este 'Off topic' unde si este postata intrebarea mea. Te rog sa arunci o privire prin 'Discutiile generale' de la Off topic inainte sa spui ca sunt tot legate de aviatie.
Apreciez raspunsul tau, insa mai astept si altele.

mrares

Active Member
Mar 24, 2013
638
84
43
Hell
Salutari. De data aceasta am o intrebare care nu e legata de aviatie ci de o problema personala.

De ceva timp nu mi se mai incarca S3-ul. Am incercat cu diverse incarcatoare.
Stie cineva care o fi problema ? Ati avut vreodata problema asta ?

Merci anticipat!

Incearca sa misti putin incarcatorul.... am problema asta cu tableta .... pur si simplu este prea larga mufa si nu mai cupleaza sau cel putin asa se intampla la mine! A , si ca sa o conving sa cupleze trebuie musai sa fie incarcatorul original chiar daca folosesc alt cablu!

Zi si tu sa nu iti sara asta in cap ca il folosesti la editat poze, la vizulaizat FR24 si ca faci poze cu avioane cu el, chiar le filmezi, asculti LiveATC.... Si ca prin minune ti-ai transformat telefonul intr-un minunat obiect absolut indispensabil iubitorului de aviatie!!!! Oricum sa nu te puna sfantu sa imi dai Quote ca nu stiu ce fac, din tara lui habar n-am ce imi esti..... inca nu ai invatat ca S3 stie si sa zboare, il iei frumos intre doua degete, trei si zvarli cu el dupa imbecili!

P.S. Scuze de interventie dar pur si simplu m-am simti eu jignit de inutilitatea, de nulitatea raspunsurilor pe care le-ai primit...... As vrea sa fiu mai kkk dar din pacate am mai inbatranit un an si parca nu ma mai atrage asa de tare duritatea verbala.....
Apropo da intre Aviatie si "la Multi Ani " care ii legatura!!!! zboara cumva, se spottereste se atceste si fr24estee ce se este?

Cahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Jun 29, 2013
860
129
63
37
Craiova
Incearca sa misti putin incarcatorul.... am problema asta cu tableta .... pur si simplu este prea larga mufa si nu mai cupleaza sau cel putin asa se intampla la mine! A , si ca sa o conving sa cupleze trebuie musai sa fie incarcatorul original chiar daca folosesc alt cablu!

Zi si tu sa nu iti sara asta in cap

P.S. Scuze de interventie dar pur si simplu m-am simti eu jignit de inutilitatea, de nulitatea raspunsurilor pe care le-ai primit.
Cahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Zau asa !!!zi sa mori tu :) si cu asta vorbesti cu cine vrei tu bai asta !!! nu cu mine,ai inteles?

Last edited by a moderator:

AIR06

Moderator
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
2,701
1,189
113
Constanta
Ati luat-o razna ! Daca ne transformam in forum de precupete... !

mrares

Active Member
Mar 24, 2013
638
84
43
Hell
Ati luat-o razna ! Daca ne transformam in forum de precupete... !

Eu unu imi cer scuze de raspunsul aplicat, discutia nu o voi continua pentru ca este inutila, voi incerca sa ajut OMUL pe privat......

TotalGruv

Administrator
Staff member
Feb 13, 2012
1,659
150
83
FL390
Poti incearca un factory reset dar m-as indoi... e posibil sa fie maibde graba ori mufa din telefon ori cablul.... incearca cu un alt incarcator poate al tau a cedat

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Jun 29, 2013
860
129
63
37
Craiova
Pai tocmai asta zice baiatul ca nu merge nici cu alte incarcatoare.Deci mai exista 2 variante, sa se fi pus mizerie pe mufa telefonului si nu mai face contact pinii incarcatorului,ori a fortat si a indoit un pin al mufei si este dusa si care trebuie schimbata.

JMadalin

Active Member
Oct 19, 2013
163
95
43
20
Flightdiary
My fr24 profile
Acum merg cu el la service, am incercat metodele propuse de voi si nici un rezultat.
Multumesc pt. raspunsuri, va tin la curent! :banghead:

mrares

Active Member
Mar 24, 2013
638
84
43
Hell
Pfffffffffffffffffffffffffffffffffffff :D ok, S3 are pini..... mda! M-am uitat la mufele unui Huawey, 2 BBB, o tableta Allview, una Serioux, ceva LG-uri plus 2 Samsunguri si nu am gasit nici un pin.... cred ca le-am rupt .... oare cum am reusit si cum se face ca inca se incarca toate!

Thomas

Moderator
Staff member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
3,582
1,664
113
53
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
Am sters doua mesaje complet datorita limbajului neadecvat. Va rog mult sa va abtineti!

JMadalin

Active Member
Oct 19, 2013
163
95
43
20
Flightdiary
My fr24 profile
Am fost acolo, l-au testat si ei cu o noua baterie, acelasi lucru. Problema e in interior. Mi-au zis ca pierd garantia si poate dura o saptamana pana se rezolva, iar eu luni merg in RO unde am garantie si se poate rezolva acolo.

mrares

Active Member
Mar 24, 2013
638
84
43
Hell
Stai pana la acasa, poate fi placa de baza.....