Salvati TAROM - discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Re: Salvati TAROM de puscariabili

Oricare e bun.

Ati vazut raspunsul lui Demetriade? Cica Heinzmann nu s-a putut adapta in Romania - mi se pare absolut cinstit - belgianul nu s-a adaptat metehnelor politicianiste de la noi. :)

Lasati cat mai multe comenturi pe Hotnews sau Mediafax, conteaza.
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

"eurocopter" said:
Ponta sa fie deranjat de gafa celor din MT.

Am certitudinea ca Ponta stie, mai mult, ca il doare fix in trei litere (hotarati voi care, mie mi-e indiferent) de ce s-a intamplat, atata timp cat algoritmul politic e mentinut. In romania conteaza algoritmul politic, nu cresterea economica, bunastarea cetatenilor, nivelul de trai, etc. - astea sunt povesti pentru fraieri.
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

Eu sunt de acord cu Rezistenta pentru TAROM. Doar sa nu fim confundati cu pagina Rezistența Urbană, de mare succes. Vad totusi ca s-au cam potolit like-urile.
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

Parca Salvati Tarom e mult mai simplu si mai curat si pe intelesul tuturor. Dar nu eu votez, eu doar tin pumnii :)
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

"Salvaţi TAROM de influenţele
politice " ?
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

You can only change the username of Salvati TAROM de puscariabili once after you set it the first time.

Avem o singura sansa.
Ceva obiectii? Daca nu, la ora 00:00LT voi schimba in Salvati TAROM.

Voi pune acest banner
salvati+tarom.jpg


Pareri?
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

Am updatat mesajul meu cu bannerl/logo.
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

DA este OK si cred ca sensibilizeaza opinia publica!
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

etravel
Am certitudinea ca Ponta stie

Este responsabilitatea lui de Prim Ministru sa stie ce se intimpla in interiorul unei “ITREPRINDERI DE STAT” care a luat-o déjà la vale. Aaaaaaa, ca Dl Ponta in loc sa ia “taurul de coarne” asa cum i-ar sta bine unui lider executiv, prefera sa stea la cotitura si eventual sa imparta “concedieri” asta cred ca tine mai mult de deprinderile domniei sale de “judecator pasiv”

Se pare ca in consiliul de administratie de la Tarom este o cacealma pe care sa fiu sincer nu o anticipasem dupa primele interviuri in media a D-lui Pascariu referitoare la numirea Dlui Heinzmann la conducerea companiei, a noului sau plan de management votat si aprobat in CA.

Si cind totul parea sa intre in sfirsit pe un fagas de normalitate, situatie confirmata si de citeva cifre operationale incurajatoare ... ce ne aud urechile? Dl Heinzman nu intelege realitatea Romaneasca, nu cunoate legile Romanesti, nu stie limba Romana, si multe altele ... hai sa-i facem valiza. Pai bine fratilor de ce nu v-ati gindit la treburile astea inainte de a-i semna contractul de CEO ?

Consiliul de Administratie condus de Dl Pascariu, este cel care a votat numirea lui Heinzmann in pozitia suprema la Tarom. Daca CA admite astazi ca A FACUT O GRESALA, se impune clar demisia intregului CA de la Tarom pe motiv de incompetenta totala in a-si organiza propria activitate in decursul celor 6 luni care au trecut de la numirea membrilor acestora. Ministerul Transporturilor cel care a conceput, coordonat procesele de selectionare si functionare a managementului privat la Tarom si CFR au esuat lamentabil si trebuie sa-si asume urmarile acestei situatii.

Pentru mine este o aberatie TOTALA sa numesti un manager general privat, sa-i platesti bani frumosi, iar prin spate sa-i tai libertatea totala de actiune prin intrmediul votului in CA. Se numeste masochism.
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

Ce mi-ar fi placut sa faca Heinzmann o plangere penala pentru santaj si sa-i vad pe Pescariu & co prin stenograme.
 
Re: Salvati TAROM de puscariabili

Merge treaba cu noul nume am primit iar Like-uri.
M-am prins cum pot propaga toate postarile.
In titlu adaug cu @ posturi de stiri, redactii de stiri si .... TAROM :)) Ma gandesc sa il bag si pe Tonta :)
Pe google plus e mai simplu. Ii adaug la un grup si dau share, nu trebuie sa ii adaug separat la fiecare mesaj.
Se duc bine.

Voi reveni cu o mica statistica.