[CRA] Discuții Generale

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Practic cand a venit era fara inscrisuri si fara lalele.Acum le are pe ambele doar pe motoare nu le-au mai amplasat.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Am urmarit un interviu pe DIGI24 Craiova. Pe primele 3 luni a fost un nr. de 16.500 pax!!
 
La fel si tie si doresc tuturor membrilor forumului sarbatori fericite si lumina Lui Dumnezeu sa va apere de tot raul posibil si sa va daruiasca tot binele din lume.
 
Nu stiu, insa azi au fost americanii, iar, cu un 737 - CNV6642. Au aterizat acum o ora si ceva.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Buna seara
Cred ca acest elicopter,MI17, a fost adus pentru "Situatii de Urgenta"! In aceasta seara se asteapta o viitura f.f. mare pe raul Jiu!
L-am vazut stationat pe platforma pentru SMURD.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Last edited by a moderator:
ROT3725 - YRATC. ETA 17:54UTC.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Din pacate nu am fost acasa! Este trist ca Tarom nu opereaza din CRA si vine numai cu delegatii oficiale:(!
 
Valabil pentru amandoi: UTC=LT-3
 
OK ! Atunci,sper, sa il pot urmari pe flightradar! Va fi prea intuneric pentru a-l fotografia!!
 
ATR nu apare. Nu e acoperire MLAT.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Am vazut asta in istoric si m-am gandit ca ,poate, avem noroc :
2014-05-02 Bucharest (OTP) to Cluj-Napoca (CLJ) RO649 Landed 19:50
La vantul care este ,12 kt From east, trebuie sa il vad din balcon spre 09 :)[DOUBLEPOST=1399140347,1399138126][/DOUBLEPOST]A aterizat, pe 09, la ora 18:02 UTC !
 
Last edited by a moderator:
Se pare ca YR ATC a decolat azi,04 mai 2014 ora 08:40(LT) , de la CRA la SUJ .
"Premierul Victor Ponta s-a deplasat, duminică, la bordul unei aeronave civile, de la Craiova la Satu-Mare, unde participă la sărbătoarea Sâmbra Oilor."
Citeste mai mult: adev.ro/n51l8e
Poate ne ajuta zsolt cu flight number!
Multumim!
 
Last edited by a moderator: