[SBZ] Discuții Generale

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Jurnalism de 2 bani.

A13 incepe la Boita, nu trece prin niciun Sibiu (eventual judetul).
A3 si A1 eventual vor avea acelasi traseu daca nu se schimba "modificarea" intre timp.

Deci de unde 3 autostrazi care sa treaca prin Sibiu sau sa inconjoare Sibiul ? Am putea sa nu mai preluam tot ce scrie cate o trompeta de ziar ?
 
Multe zboruri LH din August, cele cu plecare la 6 dim dar si la 12 dupa-masa apar ca si sold-out pe site-ul LH. Cred ca e posibil sa apara zboruri suplimentare cum a fost cazul saptamana trecuta sambata.
 
Lufthansa dorește să introducă zbor spre Frankfurt din Sibiu. Se vorbește despre introducerea lui la amiază în locul celui spre Munchen. Mai mult ca sigur o să fie introdus. Bineînțeles din programul de vară 2018. Rămâne în discuție dacă va fi în locul celui de amiază sau pe lângă și rămâne și cel de amiază spre Munchen.

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Va fi un 2018 excelent pentru SBZ daca se confirma noile rute BMS, RYR si LH. Cel mai probabil a 3-a frecventa spre MUC va fi eliminata sau dispare AUA de la SBZ.
 
Din Aprilie 2018, LH creste numarul de frecvente SBZ > MUC la 21w (3 daily flights, CR9).
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Mai exact in perioada 26.03-26.10.2018...despre FRA nimic concret
Cresterea de frecventa se aplica doar dupa Pasti, din 6 Aprilie 2018.
Cat despre FRA. nu mai devreme de 2019. Oricum, cred ca conectarea cu FRA inseamna sfarsitul AUA la SBZ. Daca va fi asa, interesant ar fi un 4w, EW VIE-SBZ macar pentru traficul P2P.
 
Last edited: