Site bilete avion low-cost

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

VicMures

Active Member
Feb 18, 2012
391
223
43
LRCL
Flightdiary
My fr24 profile
Exista vreun site care sa imi ofere si combinatii de zboruri low-cost ?
Ma intereseaza de exemplu un zbor de la TGM/CLJ pana in Malta si inapoi in luna Septembrie.

Stiu ca se poate zbura pana prin Italia, la Roma sau Bologna si de acolo cu Ryanair mai departe.

Am tot cautat si nu gasesc un site care sa imi arate combinatiile de genul asta.
 
Cred că ai ieși mai bine dacă ai lua WZZ de la București sau Budapesta. Pentru mine, cel mai eficient este să caut destinațiile care se potrivesc (de ex. pe Wikipedia, pe paginile aeroporturilor) și apoi să verific zborurile pe site-urile companiilor aeriene. Ai putea încerca: Bari, Bergamo, Bologna, London-Luton, Madrid, Rome-Ciampino, Treviso (WZZ din CLJ + RYR). Nu am găsit un site suficient de bun pentru asta.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Cred că ai ieși mai bine dacă ai lua WZZ de la București sau Budapesta. Pentru mine, cel mai eficient este să caut destinațiile care se potrivesc (de ex. pe Wikipedia, pe paginile aeroporturilor) și apoi să verific zborurile pe site-urile companiilor aeriene. Ai putea încerca: Bari, Bergamo, Bologna, London-Luton, Madrid, Rome-Ciampino, Treviso (WZZ din CLJ + RYR). Nu am găsit un site suficient de bun pentru asta.

Multumesc !

Asa procedam si eu pana acum, ma gandeam ca poate exista un site care sa faca toata munca asta mai usoara ;)


momondo face legături pe low cost cu distanță de 6-8 ore între zboruri

Multumesc !

Am facut o simulare. Momondo mi-a aratat doar zboruri Austrian, Air Malta, Lufthansa si companii normale. Fara low-cost.

Oare fac eu ceva gresit ?
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Trebuie sa puste data. Daca nu sunt zboruri in ziua respectiva, nu are cum sa iti dea legaturile dorite.
 
Poți să mai încerci skypicker.com


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
Multumesc !

Asa procedam si eu pana acum, ma gandeam ca poate exista un site care sa faca toata munca asta mai usoara ;)




Multumesc !

Am facut o simulare. Momondo mi-a aratat doar zboruri Austrian, Air Malta, Lufthansa si companii normale. Fara low-cost.

Oare fac eu ceva gresit ?

Da. Pleci de la ideea ca cineva promoveaza ceva fara sa cistige bani.
 
Exista vreun site care sa imi ofere si combinatii de zboruri low-cost ?
Printre altele, skyscanner.
Oricum, nu trebuie sa te astepti la bilete intregi (riscurile si le asuma calatorul) si nici, neaparat, la rezultatele cele mai bune.
Ca o completare, si kayak a inceput, de o perioada, sa ofere rezultate "pe bucati" de segmente (cu atentionarea de rigoare).
 
Vola.ro leaga segmente low-cost, fac treaba destul de buna.

Trimis de pe al meu GT-P7300 folosind Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 user