SYD 19-23 februarie 2019

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

witze

Well-Known Member
Feb 13, 2012
2,036
1,255
153
47
Wuppertal
Flugstatistik / Flightmemory
[IMG]
Salutare,
încep cel mai lung trip of my life cu sfârșitul: ultima etapă Sydney. Ruta a fost: DUS-SIN-AKL-ZQN-SYD-SIN-DUS. Sejurul a durat 24 de zile. Biletele de avion roundtrip le-am cumpărat deja in iulie 2018 de la o agenție de voiaj din Germania și au costat in jur de 1600 de euro. Am ales SIA, având zbor direct DUS-SIN cu A350. Într-adevăr, are cea mai bună economy class cu care am zburat vreodată.
Sydney:
M-am cazat la Ibis St. Peter, destul de aproape de aeroport, mai ales că aveam de gând sâ ies și la spotting.
Din nefericire, patru nopti cât am stat, a fost foarte noros și a tot plouat, cu toate că era toiul verii. Undeva peste ocean la vreo 100 de km de Sydney se formase un ciclon, care trimitea valuri de nori spre oraș. Ghinion curat!
Atașez niște poze să prindeți un feeling cum este orașul: foarte curat, civilizat, toalete publice, curate și parfumate la orice colț de stradă. Oamenii sunt foarte prietenoși, mulți turiști, dar orașul este mare.
Foarte bun este sistemul de metrou si autobuze. în plus mai sunt și vaporașe, care circulă la ore fixe.











































































va urma
 
  • 👍
Reactions: 14 users
takeoff de la SYD inspre SIN
 
  • 👍
Reactions: 5 users
Aterizarea la SYD seara cu plafon jos de nori si umiditate mare

Take off din Queenstown inspre Sydney
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 2 users
Aterizare la Queenstown ZQN venind de la Auckland cu Air New Zealand NZ 621 A320 ZK.OJA

Decolare de la Auckland cu Air New Zealand NZ 621 A320 ZK.OJA spre ZQN
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 5 users
ZQN baby, de fiecare data o experienta.
Post automatically merged:

Apropo, eu eram sus pe munte si pozam aterizarea.
georgezqnlandingd2j73.jpg
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 3 users