• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Alex95

Well-Known Member
O eroare în sistem. Se mai intamplă. Subliniez că nu numai la Tarom și la case mai mari! De curând la Wizz începeau prețurile de la 1000 de lei pe SBZ - DTM (în toamna). Tot cineva de aici semnala.

Last edited:

Cristisor

Well-Known Member
Situatii similare, in care Eco Flexible e mai ieftin cu 25 - 30% decat Eco Basic, am observat si eu de mai multe ori in ultimele luni.

iulius

Active Member
Știe cineva ce se întâmplă azi cu Tarom? Vad ca au mai multe zboruri întârzie (printre care și al meu, cel de MUC).

ben

Well-Known Member
Sunt de ceva vreme stirile alea, nu mai sunt chiar noi.

Știe cineva ce se întâmplă azi cu Tarom? Vad ca au mai multe zboruri întârzie (printre care și al meu, cel de MUC).
Se intampla ceea ce se intampla de ceva vreme. Pur si simplu nu sunt aeronave si atunci se anuleaza sau decaleaza curse. Si deoarece mai exista si curse cu presedinti sau oameni care trebuie sa zboare indiferent ce ar fi... Dar nu e nici un fel de problema, Ciolos zice ca redreseaza compania, Costescu demareaza procese de selectie, compania are la varf cei mai experimentati oameni din domeniu, deci nu va fie frica, totul e pe drumul cel bun.

• 👍
Reactions: 1 users

Peter

Well-Known Member
Este adevărat ca Tarom a câștigat o licitație cu Posta Romana? Nu stiu exact despre ce este vorba, dar din cate stiu, este vorba de mulți bani :)

ben

Well-Known Member
Pai e un articol prin presa. Daca e cum scrie acolo, nu as zice deloc ca e vorba de multi bani. Dar oricum, orice venit suplimentar e bine-venit.

Peter

Well-Known Member
Azi
RO344 VIE-OTP 73 ECO, 12 BIZ (85 Pax, LF74%) B737

P.S. Ca sa ma bag si eu in seama :) am avut marea onoare de a i-l intâlni pe Dl. Dumitru Prunariu aici, la ghișeul Tarom din VIE - un domn extraordinar pe care i-l respect! :)

Last edited:
  • 👍
Reactions: 1 user

Cristian B

Active Member
fly-ra 2017
Azi
RO344 VIE-OTP 73 ECO, 12 BIZ (85 Pax, LF74%) B737

P.S. Ca sa ma bag si eu in seama :) am avut marea onoare de a i-l intâlni pe Dl. Dumitru Prunariu aici, la ghișeul Tarom din VIE - un domn extraordinar pe care i-l respect! :)
Cu tot respectul, poate bagi in seama si cartea de gramatica... ! ... a i - l (a-l intalni), i-l (il respect) , astfel si limba romana se va simti onorata !

D

Deleted member 13561

Guest
@Cristian B

#offtopic

Asta e o mare problemă la cei tineri. Pur și simplu eu nu pot înțelege cum se ajunge aici. Mi se pare uneori că avem de a face cu o întreagă generație agramată. Am ajuns chiar să cred că nu e vina lor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Peter nu traieste in RO, nu a invatat in RO, etc.
Pentru mine ar fi ultima persoana de care m-as lua ref ortografie.
Case closed. Va rog nu continuati aceasta discutie.
Mesajele vor fi moderate.

• 👍
Reactions: 4 users

witze

Well-Known Member
hei, baiatul nu e native speaker...si asta a mai fost tematizat deja...eu il respect ca totusi vb si scrie f bine! ;)

• 👍
Reactions: 1 users
D

Deleted member 13561

Guest
Eu îmi mențin opinia, nu neapărat legat de Peter.

Sent from my iPhone using Tapatalk

cristi_avb

Well-Known Member
fly-ra 2017
13467335_10209506333365504_2039136872_o.jpg

Din cauza furtunii din Bucuresti si de la Iasi, ATR-ica este deviat la CND.
[doublepost=1466283597,1466281868][/doublepost]ATI a disparut brusc de pe ecranele radarelor la aterizare la CND. o_O Sa fie semnaulul bruiat la CND ? Pe finalul inregistrarii coboara brusc in ultimele 2 secunde de la 14000 la 11000.

Peter

Well-Known Member
@cristi_avb hai ca mi-ai trezit interesul.. Sa speram ca totul este bine; oricum, FR24 mai face greșeli din când in când.. Voi mai urmari

LE: Acum este afișat ca 'Unknown'.. Voi încerca sa urmăresc ultimele secunde ale aeronavei pe FR24, dar pe PC.. Sper sa găsesc ceva.. In urma cu cat timp ai vazut aeronava pe radar lângă CND, @cristi_avb ?

Peter

Well-Known Member
Mda, ultima oara a aparut pe FR la 20:52 (UTC) la 11,425 ft, 252 kt, deasupra localitatii Sambata Noua, insa pe site-ul Aeroportului IAS, apare ca 'Aterizat'. Dar nu cred sa se fi intamplat ceva.. adica se mai intampla sa fie semnale incorecte :)

Last edited: