• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Deci e clar, nu va fi internet. Va fi doar IFE via WiFi.

Sper sa puna si o colectie buna de manele (video/audio). ;)
 
Azi:
RO363 OTP-AMS 93 Pax (LF: 81%) B737
RO421 OTP-BCN 95 Pax (LF: 82%) B737
RO203 OTP-KIV 48 Pax (LF: 100%) AT5
RO641 OTP-CLJ 44 Pax (LF: 92%) AT5
RO655 OTP-CLJ 48 Pax (LF: 100%) AT5
RO656 CLJ-OTP 28 Pax (LF: 59%) AT5
RO658 CLJ-OTP 41 Pax (LF: 86%) AT5
RO709 OTP-IAS 68 Pax (LF: 100%) AT7
RO706 IAS-OTP 48 Pax (LF: 100%) AT5
RO607 OTP-TSR 112 Pax (LF: 97%) B737
RO608 TSR-OTP 112 Pax (LF: 97%) B737
RO291 OTP-SOF 48 Pax (LF: 100%) AT5
RO647 OTP-CLJ 66 Pax (LF: 59%) A318
RO648 CLJ-OTP 67 pax (LF: 60%) A318
 
  • 👍
Reactions: 7 users
Maine conferinta de presa coincide cu plecarea definitiva a lui H din tara. Sunt curios daca domnii ii vor aduce vreun cuvant de multumire pentru cei 3 ani si jumatate pierduti in folosul intreprinderii, avand in vedere ca lanseaza un proiect lasat pe masa de dansul. Intrebarea este retorica, important este ca omul a mai stat 3 luni in tara ca sa se faca putina dreptate.
 
Sunt curios daca domnii ii vor aduce vreun cuvant de multumire pentru cei 3 ani si jumatate pierduti in folosul intreprinderii
Sigur, exact asa cum i-au multumit si doamnei, de fapt Doamnei Columb. Adica nu.
important este ca omul a mai stat 3 luni in tara ca sa se faca putina dreptate.
Ce s-a intamplat cu bietul domn Heinzmann trebuie sa fie invatatura de minte si o mare galeata de apa cu gheata varsata in capul cui isi mai inchipuie ca onestitatea, bunul simt, profesionalismul si dorinta de a construi ceva mai sunt valori in aceasta tara. Uite ca sunt fix pe naiba.
Bine ca pleaca Heinzmann si vine contabilul cu mânecuţe. Ruşinos, foarte ruşinos.
 
Corect, anii in care ti-ai mancat nervii si sanatatea nu ti mai da nimeni inapoi. Apropo de comercial, noul sef venise zilele trecute cu excelenta idee de a trimite 2x ATR la TLV in urma indisponibilitatii unui jet care sa opereze cursa. Nu stiu daca sa rad sau sa plang. o_O
 
Corect, anii in care ti-ai mancat nervii si sanatatea nu ti mai da nimeni inapoi.
Anii in care ti-ai mancat degeaba nervii si sanatatea nu ti-i mai da nimeni inapoi. Pierdere dubla, deci.
excelenta idee de a trimite 2x ATR la TLV in urma indisponibilitatii unui jet care sa opereze cursa. Nu stiu daca sa rad sau sa plang. o_O
Clar e de plans, nu de ras.
 
Hands-on: AirFi, un serviciu IFE oferit la bordul aeronavelor TAROM

 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 1 user
Apropo de comercial, noul sef venise zilele trecute cu excelenta idee de a trimite 2x ATR la TLV in urma indisponibilitatii unui jet care sa opereze cursa. Nu stiu daca sa rad sau sa plang
Pai e de plans caci nu sunt aeronave. Nici macar ATR, deci nu avea ce sa trimita. Dar in trecut a fost operata si cursa de CAI cu ATR, deci se poate. Sigur, daca pui pasagerul clasic de TLV intr-un ATR cred ca face o ora scandal si apoi pleaca la hotel sau acasa. Iar anul trecut, in urma defectarii aeronavei magice a companiei, a fost trimis un 737 + un ATR ca sa preia pasagerii. Sigur, AYT e mult mai aproape de OTP decat TLV, dar sunt curios cate turbopropuri au vazut oamenii aia de la AYT pe aeroportul lor.
 
cea mai tampita idee pe care am auzit-o la viata mea.. eu nici nu rad si nici nu plang.. sunt fara cuvinte
De ce sa fie tampita ideea ?! il remorcheaza pe al doilea de primul (ca la vagoanele de tren) si iese un MD de toata frumusetea !
 
daca pui pasagerul clasic de TLV intr-un ATR cred ca face o ora scandal si apoi pleaca la hotel sau acasa
pe buna dreptate - daca este invatat cu A310 si alte aeronave cu cabine spatioase, gen Boeing :)
---
Apropo, eu luni am bilet dimineata OTP-CLJ si de cateva zile zborul nu mai apare in sistemul de rezervari, deoarece au vandut toate locurile, deci deja sunt 42Eco, 6Biz.. mare pacat ca nu au schimbat cu un AT7, ar fi putut sa treaca de 55 Pax usor..
 
Last edited:
pe buna dreptate - daca este invatat cu A310 si alte aeronave cu cabine spatioase, gen Boeing :)
---
Apropo, eu luni am bilet dimineata OTP-CLJ si de cateva zile zborul nu mai apare in sistemul de rezervari, deoarece au vandut toate locurile, deci deja sunt 42Eco, 6Biz.. mare pacat ca nu au schimbat cu un AT7, ar fi putut sa treaca de 55 Pax usor..

Mai lasă loc si pentru alți operatori, sunt darncii


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pe buna dreptate - daca este invatat cu A310 si alte aeronave cu cabine spatioase, gen Boeing
Deci un zbor de 10 ore cu A332, pana in Maldive e OK, de acolo transferul cu un ventilator pe un atoll, nu mai e? Intrebare retorica, nu trebuie raspuns.

Apropo, eu luni am bilet dimineata OTP-CLJ si de cateva zile zborul nu mai apare in sistemul de rezervari
651 si 643 de luni sunt full la ECO, doar la BIZ mai e loc, conform Amadeus.