TAROM - LF si statistici

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Pe interne nu se mai vinde business. Deci configuratia standard e cu toate scaunele la economic
 
  • 👍
Reactions: 2 users
De ceva vreme (cca 12 zile) un B733 (YR-BGE) este ,,bazat'' la Cluj si efectueaza curse charter spre mai multe destinatii: AYT, HRG, RHO, HER si 1 cursa ]n W pe OMR si ARW.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Adica LF de 39,16% ?? Pentru 47 de pax trebuia trimis unul din noile ATR 72-600, nu A 318-le. Ciudat...
Hai ca o fi avut la intoarcere mai multi pax - dar in cazul asta, ce iei pe merele de la intoarcere dai pe perele de la dus, unde plimbi avionul cu gloriosul factor de incarcare de aproape 40%. Iarasi, ciudat ...
 
Last edited:
Din cate stiu cel putin un AT75 e apt de exploatare comerciala.
"Vă comunicăm că TAROM a “destocat” una dintre aeronavele ATR 72-500 în urmă cu câteva săptămâni, ținând cont de cererea crescută a pieței pe cursele operate de acest tip de aeronavă. În măsura în care cererea de pe piață va fi crescută, TAROM ia în considerare și “destocarea” celei de-a doua aeronavă ATR 72-500 și introducerea acesteia în operare."
 
  • 👍
Reactions: 4 users
16.08.2021

RO610 TSR - OTP ochiometric 60-70 pax cu YR-BGL

RO299 OTP - SOF 21 pax cu YR-ATH
 
  • 👍
Reactions: 2 users
30SEP RO809 38pax, AT76.

Însă a mai fost un zbor spre SCV cu 2h mai devreme, nu știu LF
 
  • 👍
Reactions: 1 user
In programul de vara vor folosi din nou si unele avioane B733?
Am vazut ca unele curse ar fi operate cu acest avion.