• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,706
2,224
113
39
EDDK
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Mersi! si bine ai venit. Tocmai am fost banat pe rospotters, asta in caz in care imi dai PM acolo ;)

Thomas

Moderator
Staff member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
3,676
1,764
113
53
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
"Zsolt" said:
Mersi! si bine ai venit. Tocmai am fost banat pe rospotters, asta in caz in care imi dai PM acolo ;)
Zsolt ... acuma am vazut si eu ... pacat ca pe rospotters evolueaza lucrurile de asa natura. Am mai exprimat eu de câteva ori parerea si acolo, ca moderatorii si administratorii au un mod cel putin neplacut de a trata anumite aspecte, pareri etc. ... dar asta e ... fac asa cum cred ei ca e mai bine si de cuviinta ... treaba lor. Totusi pacat ...

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,706
2,224
113
39
EDDK
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Thomas, este un trecut, un capitol inchis/terminat.
Titlul acestui thread e bun, parca simtea ceva Gyn :) De acum inainte, dupa cele 7 zile, nu voi mai posta acolo, nu cumva sa incalc un alt punct din regulament. Totusi imi pare bine sa stiu ca am sustinatori.
Daca este doritor de discutii pe aceasta tema, il rog sa deschida un thread separat la Discutie generala.
Multumesc.

Thomas

Moderator
Staff member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
3,676
1,764
113
53
Göttingen/Germania
Zsolt, fara suparare ;) ... dar eu nu am dorit sa te sustin pe tine personal, sau ma rog, nu acesta a fost scopul în sine.

Mi-am exprimat doar punctul de vedere legat de o "atmosfera" ce exista acolo, care m-a facut cândva sa nu mai duc acolo discutii ci sa ma rezum în principal la faptul de a furniza câte o informatie pe care cred eu ca îi intereseaza pe mai multi de acolo care ca si mine sunt pasionati de tema aviatiei.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,706
2,224
113
39
EDDK
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Thomas, nicio suparare, ba din contra - tot respectul.
Poate nu m-am exprimat corect cand am scris "sustinatori". Ma refeream ca suntem mai multi care nu ne simtim foarte comod in atmosfera de acolo.
In fine, snatate sa fie, restul vine de la sine.

Feb 13, 2012
196
39
43
39
Cluj-Napoca
Sunt bucuros de aparitia acestui forum si sper ca in viitorul apropiat sa devina forumul de referinta pentru pasionatii de aviatie din Romania.

nrares

New Member
Feb 16, 2012
4
0
1
Cluj-Napoca
Va saluta primul banat de pe rospotters. Sper ca acest forum sa fie mai deschis decat celalalt si pupincurismul sa nu-si gaseasca si aici adepti.

Feb 13, 2012
196
39
43
39
Cluj-Napoca
Si eu am fost banat de acolo de 2 ori (poate e record poate nu) dar aici nu cred ca va fi cazul. Propun sa uitam experientele negative avute dincolo si sa nu ii mai amintim in nici un fel pe cei de acolo , ma refer la cei din administratia aceea dezastroasa. Prevad ca incet incet lumea care s-a lamurit cum stau lucrurile acolo va migra aici si pot spune ca sunt multi cei care si-au dat seama. CalinCLJ , Thomas si Zsolt , membri valorosi , vor face ca acest forum sa creasca. Le urez succes si urmaresc cu atentie si de ce nu cu satisfactie acest proces.

Thomas

Moderator
Staff member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
3,676
1,764
113
53
Göttingen/Germania
Buna nrares si bine ai venit!

Sincer, nu mai retin care a fost motivul, dar parca nici nu are importanta. Cred ca e bine ce zice si Octavian ... sa nu ne ocupam prea mult de trecut!

Thomas

Moderator
Staff member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
3,676
1,764
113
53
Göttingen/Germania
"Circa Viorel OCTAVIAN" said:
Si eu am fost banat de acolo de 2 ori (poate e record poate nu) dar aici nu cred ca va fi cazul. ...
Probabil ca nu va fi cazul ...

Daca retin eu bine, în perioada de vreo 5-6 ani pe vechiul forum a avut loc un singur ban. Si acela nu pentru discutii contradictorii, pareri diferite ci doar pentru limbajul folosit în acele discutii. Dupa mai multe avertismente userul respectiv tot nu reusea sa paraseasca limbajul vulgar si suburban în discutiile contradictorii (pe care dealtfel le-am savurat ... pe undeva constituie cumva sarea si piperul unui forum de discutii, nu?).