• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

vladioniti

Member
Sep 18, 2016
73
43
18
iasi
Sa obtii profit net de 6 milioane pe avion e o treaba serioasa. Se pare ca Air Asia sunt intr-adevar bine organizati.

oldblueeyes

Well-Known Member
Oct 15, 2012
4,432
1,136
153
FRA
Nu.. e pur si simplu alta piata - sectoarele sunt mai lungi si ca atare "promo" nu sunt 9,99EUR/USD etc ci mai sus. Plus ca Air Asia sunt cu X deja in long haul high density, rutele "regionale" avind durate de 4-6 ore.

Dreamliner

Active Member
fly-ra 2017
Apr 27, 2014
322
147
43
31
AirAsia e in top 5 companii cu care am zburat. Cred că am spre 10 zboruri cu ei.
Prețuri mereu super mici, chiar cumpărând și loc în avion, meniu cald în avion, bagaje de cală. Mereu, dar mereu mi s-a părut super ieftin. Incredibil.

Sunt efectiv șocat la experiențele mele anterioare de succesul lor. Mai ales că nu mi s-a părut că excelează neapărat la LF.

Totuși, sigur vorbim de tot grupul? Că parcă aveau mai mult de 100 avioane. Sau e vorba DOAR de compania din Malaezia, unde s-ar raporta și eventualele profituri din alte țări, ceea ce ar face probabilă o eroare de împărțire de profit/avion. Mi-e greu să cred, sincer, și am zburat cu ei pe „filialele” din 3 țări.