• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,040
2,522
203
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Nu pun, ca nu vreau sa nominalizez.

• 👍
Reactions: 1 user

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,040
2,522
203
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Acum cateva ore la ORD

• 👍
Reactions: 5 users

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,799
2,085
203
Brasov
Foarte tare băiatul care a ”intervenit” :)
Cred că merită un mic bonus de la proprietarul avionului.

• 👍
Reactions: 1 users

etravel

Well-Known Member
Mar 13, 2012
2,146
490
83
LRBS
Chiar unul mai consistent. Reparatia avionului ar fi costat oricum mult mai mult.

oldblueeyes

Well-Known Member
Oct 15, 2012
4,374
1,076
113
FRA
Depinde. Daca proprietarul e unul ca Becali care isi repara Maybachul cu ranga...

• 🤣

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,799
2,085
203
Brasov
Acum la o privire mai atentă, da.
:)) She haz ballz :))

• 👍
  • 🤣
Reactions: 2 users

alexxy

Well-Known Member
Dec 8, 2013
1,037
466
83
Sa ne amuzam putin cu BoardingPass, care se pare ca nu stie sa numere / sau sa recunoasca ca pe langa ce anuntasera ei, mai e o ruta in plus. Mai ales ca 5 din 6 e un procent bun...

• 🤣

alexxy

Well-Known Member
Dec 8, 2013
1,037
466
83
Nu mai dau link catre “ziar” ca oricum e o fituica penala din Iasi, dar cititi bucata asta:
Flota companiei Blue Air este una destul de veche, avioanele având probleme peste probleme. O astfel de problemă a fost acum câteva zile, când cursa de la Munchen a avut dificultăți la trenul de aterizare. Cursa Boeing 737- 85R efectuată de compania Blue Air a avut probleme la un senzor, ceea ce a îngreunat aterizarea în condiții normale a aeronavei. Avionul cu 120 de oameni la bord s-a învârtit deasupra orașului o vreme, până când lucrurile au reintrat în normal, iar aeronava a reușit să revină cu bine la sol.

• 🤣
Reactions: 2 users

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,568
1,946
153
Constanta
Un avion Tarom se apropie de aeroportul Otopeni si cere permisiunea de aterizare:
- Vere, Gica sunt, libera pista 4?
- Stai asa Gica, sa vad daca a aterizat cumnatu’ de la Frankfurt.
- Pai nu era mah’ pe ATR?
- L-au mutat acu’ o luna pe Airbus, sa-i faca loc lu’ ala micu al lu’ nasha, ca a terminat si el scoala de piloti.
- Care ala micu? Pai nu era sef la handling?
- Ba da, dar a vazut ca se castiga mai bine ca pilot, plus ca nu prea se intelegea cu amanta lu’ unchiu-sau, de la Control Pasapoarte.
- Aha. Pai sa vorbesc si eu cu nasha sa ma mute pe Airbus.
- N-auzi ca nu mai e loc? Am vorbit deja pentru frate-miu. Asteapta si tu sa mai ia astia niste avioane.
- Cat sa mai astept, ma? Ca pana si nevasta-mea a ajuns sa castige mai mult ca mine si e doar sefa de birou la ticketing.
- Pai eu ce sa-ti fac daca ti-a propus maica-mea sa treci la ea la marketing, da’ n-ai vrut, ca nu te intelegi cu tactu’. Acu’ stai ca fraieru’ sa faci Timisoara. Pana si sora-ta e la Varsovia sef de reprezentanta si vorba aia, de-abia a terminat facultatea.
- Bine, lasa, vorbesc eu zilele astea cu socru-meu, sa vezi tu daca nu ma face director general si va rugati voi de mine. Ia zi, a aterizat Costica sau iar e motiune si ne invartim pe-aici pana diseara?
FB Olimpiu Gheorghiu

• 🤣
  • 👍
Reactions: 7 users