• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,097
2,615
203
41
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Nu pun, ca nu vreau sa nominalizez.

• 👍
Reactions: 1 user

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,097
2,615
203
41
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Acum cateva ore la ORD

• 👍
Reactions: 5 users

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,932
2,212
203
Brasov
Foarte tare băiatul care a ”intervenit” :)
Cred că merită un mic bonus de la proprietarul avionului.

• 👍
Reactions: 1 users

etravel

Well-Known Member
Mar 13, 2012
2,175
495
83
LRBS
Chiar unul mai consistent. Reparatia avionului ar fi costat oricum mult mai mult.

oldblueeyes

Well-Known Member
Oct 15, 2012
4,423
1,130
153
FRA
Depinde. Daca proprietarul e unul ca Becali care isi repara Maybachul cu ranga...

• 🤣

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,932
2,212
203
Brasov
Acum la o privire mai atentă, da.
:)) She haz ballz :))

• 👍
  • 🤣
Reactions: 2 users

alexxy

Well-Known Member
Dec 8, 2013
1,069
505
113
Sa ne amuzam putin cu BoardingPass, care se pare ca nu stie sa numere / sau sa recunoasca ca pe langa ce anuntasera ei, mai e o ruta in plus. Mai ales ca 5 din 6 e un procent bun...

• 🤣

alexxy

Well-Known Member
Dec 8, 2013
1,069
505
113
Nu mai dau link catre “ziar” ca oricum e o fituica penala din Iasi, dar cititi bucata asta:
Flota companiei Blue Air este una destul de veche, avioanele având probleme peste probleme. O astfel de problemă a fost acum câteva zile, când cursa de la Munchen a avut dificultăți la trenul de aterizare. Cursa Boeing 737- 85R efectuată de compania Blue Air a avut probleme la un senzor, ceea ce a îngreunat aterizarea în condiții normale a aeronavei. Avionul cu 120 de oameni la bord s-a învârtit deasupra orașului o vreme, până când lucrurile au reintrat în normal, iar aeronava a reușit să revină cu bine la sol.

• 🤣
Reactions: 2 users

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,680
2,078
203
Constanta
Un avion Tarom se apropie de aeroportul Otopeni si cere permisiunea de aterizare:
- Vere, Gica sunt, libera pista 4?
- Stai asa Gica, sa vad daca a aterizat cumnatu’ de la Frankfurt.
- Pai nu era mah’ pe ATR?
- L-au mutat acu’ o luna pe Airbus, sa-i faca loc lu’ ala micu al lu’ nasha, ca a terminat si el scoala de piloti.
- Care ala micu? Pai nu era sef la handling?
- Ba da, dar a vazut ca se castiga mai bine ca pilot, plus ca nu prea se intelegea cu amanta lu’ unchiu-sau, de la Control Pasapoarte.
- Aha. Pai sa vorbesc si eu cu nasha sa ma mute pe Airbus.
- N-auzi ca nu mai e loc? Am vorbit deja pentru frate-miu. Asteapta si tu sa mai ia astia niste avioane.
- Cat sa mai astept, ma? Ca pana si nevasta-mea a ajuns sa castige mai mult ca mine si e doar sefa de birou la ticketing.
- Pai eu ce sa-ti fac daca ti-a propus maica-mea sa treci la ea la marketing, da’ n-ai vrut, ca nu te intelegi cu tactu’. Acu’ stai ca fraieru’ sa faci Timisoara. Pana si sora-ta e la Varsovia sef de reprezentanta si vorba aia, de-abia a terminat facultatea.
- Bine, lasa, vorbesc eu zilele astea cu socru-meu, sa vezi tu daca nu ma face director general si va rugati voi de mine. Ia zi, a aterizat Costica sau iar e motiune si ne invartim pe-aici pana diseara?
FB Olimpiu Gheorghiu

• 🤣
  • 👍
Reactions: 7 users