Vueling Airlines (VY/VLG)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
De Bari am avut si eu nevoi anul trecut si de Brindisi de 2 ori deja in ultimii doi ani,deci sunt bine venite!!!!
Si da recomad sudul Italie e foarte frumos pe acolo,este o plaja in Brindisi chiar langa aeroport,ai ce poza si asa pot sa zic si de Catania!


Gata, a aparut Bari si orarul mi se pare excelent:

Ops. VY6239Cluj (CLJ): 04:40 -
Rome (FCO): 05:35Flight duration: 1h 55m
Ops. VY6720Rome (FCO): 06:45 -
Bari (BRI): 07:45Flight duration: 1h 0m

Ops. VY6723Bari (BRI): 21:35 -
Rome (FCO): 22:40Flight duration: 1h 5m
Ops. VY6238Rome (FCO): 23:59 -
Cluj (CLJ): 02:55Flight duration: 1h 56m

Chiar daca ii matinal ai doua zile suplimentare :D
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Nu sunt neaparat pasagerii Wzz,dar odata ce incepe operarea o sa fie si din cientii Wzz,cel putin pe mine ma intereseaza si ca mine cred ca o sa fie multi .:)
 
Daca si-ar da bine drumul pana-n vara, am putea fi si noi clientii lor pentru ceva MAD si apoi mai la toamna TFN, ca m-am enervat :)
De urmarit conexiunile....
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Ii interesant de urmarit cum o sa evolueze, cert ii ca si Aeroportul Cluj incepe, incet, incet sa ii promoveze pe Fb si poate mai sunt si alte moduri dar .....

L.E. Ovi, nu te uita la zboruri lungi daca mergi cu aia mica! nu o sa reziste, Maria are rabdare cam pentru 2 ore, mai mult..... si asta in conditiile in care ii place sa calatoreasca (la 3 an si 10 luni ii capabila sa bata 10km intr-o zi, pe jos, pingelele de Valencia trebuie aruncate asa sunt de tocite) si sa viziteze ! Nu stiu cat faci din BCN pana in zona CAnarelor dar din Viena am facut 5.30 ore si a fost prea mult pentru mine cu Maria..... absolut nici o sansa..... dupa 3 ore ar opri pilotii motoarele sa poata vorbi de ragnetele ei :))
 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 1 users
Se pare ca Vueling sunt relativ multumiti cu vanzarile pe CLJ:

între 20.12 si 04.01 vor opera 1/7 FCO-CLJ

si (deja traditional) în aceeasi perioada si 2/7 BCN-OTP si 1/7 MAD-OTP
 
pe site la Vueling nu apare nimic din septembrie de la Cluj. Despre BCN se aude ceva? cred ca iarna ar fi foarte bun CLJ-BCN, ar fi conexiunea ideala pentru Canare, si am gasit si translatlantice prin BCN pe filiera BCN-LHR...
 
De la bun început cursele la CLJ au fost programate doar pâna la mijlocul lui septembrie
 
Este super! Doresc mult succes acestui zbor!Eu am calatorit cu Vueling, cca acum 4 ani, este o companie o.k.!
 
Si eu la doresc mult succes, dar le mai doresc ca intr-o noapte sa aiba un delay sanatos pe CLJ. La arrival sau la departure, nu conteaza, soare pe cer sa fie ;)
 
  • 👍
Reactions: 2 users
FCO-OTP de la 19/12
TRN-OTP de la 22/12
 
Last edited by a moderator:
Nustiu ce sa spun despre TRN, tinand cont ca intra si Wizz pe acelasi aeroport. As fi preferat o alta destinatie din Spania, dar poate vor mai adauga.
 
Si ce daca intra in competitie directa? Poate e un test sa vada cum reactioneaza Wizz, ca apoi sa ii atace puternic de pe Roma, care e baza focus pt Vueling.
 
Si ce daca intra in competitie directa? Poate e un test sa vada cum reactioneaza Wizz, ca apoi sa ii atace puternic de pe Roma, care e baza focus pt Vueling.

Pai n-am zis ca e ceva de rau, ba dimpotriva as vrea sa le vad reactia celor de la Wzz. Oricum, Vueling va avea castig de cauza mai mult ca sigur pe ruta FCO-OTP in fata celor de la Wizz prin simplul motiv ca opereaza pe Fiumicino si nu Ciampino.