Wizz Air - Discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Nu dezgropați morții. Ms.
Next
 
  • 👍
Reactions: 1 user
@bv01, fa bine si sa nu-ti iei in viitor bilete de pe Cluj. Ever :)

Pare bizar sa anulezi Larnaca (la inceput de sezon) si sa bagi ... whatever city din Georgia. Vad ca de ieri a inceput si Nisa, ar fi interesant sa o aduca si la Cluj (este Blue Air, dar ... ). La fel cum ar fi interesant sa aduca Lisabona, Napoli, Catania si Alghero.
 
Am vorbit cu un amic care a fost în Larnaca în Ianuarie și început de Aprilie, spunea că pe toate cele patru segmente avioanele au fost pline.
Eu chiar nu cred că Kutaisi o să fie peste Larnaca, dar cine știe, poate primesc ceva subvenții din Georgia.
Chiar și așa, prea multă bătaie de joc.
 
Salutare lume, primul post pe forum.

Intrebare, ca am vazut ca e la moda discutia despre rute anulate: cu cat timp inainte anunta wizz-ul ca anuleaza o ruta? Am pus "botul", avem credit de pe booking si am luat bilete pentru CLJ-MLA pentru anul viitor in februarie. Si ideea era cat de tare sa "nu" ma grabec cu rezervarea pe booking.

Si inca o intrebare, poate un pic off topic: sunt ceva constrangeri la wizz (sau si la restul) legate de dimensiunea caruciorului pentru infant? Avem unul din ala mare rabatabil 3 in 1, acum mai folosim doar partea sport, ideea e daca trebuie sa ma orientez spre un carucior din ala gen "umbrela" (si cel folosit acum se rabateaza, dar nu e tocmai mic...)

p.s. era pe lista si Budapesta-Agadir, dar carabanitul cu infantul pana la Budapesta a descurajat-o pe sotie. Apropos, care e load factorul pe CLJ-MLA in extra sezon? Ma gandesc ca sunt cam mult doua zboruri pe saptamana in extra sezon (doua sunt totusi utile pentru city breakeuri) si iarna in afara de Dubai nu prea ai optiuni din Cluj...
 
  • 👍
Reactions: 1 user
sunt ceva constrangeri la wizz (sau si la restul) legate de dimensiunea caruciorului pentru infant?
Nu e nicio problema cu dimensiunea caruciorului, in caz ca e foarte voluminos probabil va trebui predat la agabaritic atata tot
 
  • 👍
Reactions: 1 user
@vasyj
Să faci rezervarea pe Booking.com din contul Wizz, să iei înapoi 10% sub formă de credit Wizz.
Cel mai bine e să rezervi cazarea prin anulare gratuită, că de la o vreme schimbă rutele foarte des. Avem aici pe forum experți care primesc mailuri de anulare.
Să știi că sunt șanse mari să-ți schimbe orarul de zbor (ziua și ora), chiar dacă nu anulează ruta. Așa că nu te entuziasma deocamdată. Nu investi nici un ban în afară de biletele de avion.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Pentru ruta OTP-KUT apare in sistem 'This route is pending regulatory approval.'
Ce șanse credeți că ar fi să nu se mai opereze? Și ce soluții pot da în caz excepțional că anulează zborul? Aceleași, adică rerutare sau rambursare?
Sau e vreo legislație care le impune să ofere mai mult de atât?
Mă tot gândesc să rezerv pentru iule sau august și am așa o temere după ultimele frecușuri cu rutele lor.
 
Uite asta se întâmplă:

754ae4d9fbc151c655d4bf208cd0948a.jpg



Foto forum www.fotocity.ro
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Am văzut la tv ceva ca ar fi avut problema tehnica. Sunt curios dacă baga A321 marți când am zbor spre LCA!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eu vorbesc de OTP aici. Ma gandesc ca trebuie sa aduca cu ceva oamenii aia care sunt acolo. Si intr-un A320 imi e greu sa cred ca incap toti..
 
CREȘTEREA WIZZ AIR ÎN EUROPA ÎNREGISTREAZĂ UN NOU RECORD
30 DE MILIOANE DE PASAGERI TRANSPORTAȚI ÎN ULTIMELE 12 LUNI

Wizz Air, una dintre companiile aeriene cu cea mai rapidă creștere din Europa și cel mai mare transportator aerian low-cost din Europa Centrală și de Est, anunță cele mai recente date de trafic și un nou record istoric pentru companie. În ultimele 12 luni au fost transportați 30 de milioane de pasageri în condițiile în care operațiunile companiei au crescut cu 24% comparativ cu aceeași perioadă a anului trecut.
 
Care mai sunt facilitatile la TLV de se baga aceasta destinatie in ultimul timp de pe practic orice aeroport?